img: Niespodziewani zwycięzcy przedderbowych sprawdzianów

Niespodziewani zwycięzcy przedderbowych sprawdzianów

Manwhataman i Marigold Blossom, konie nie będące głównymi faworytami, najlepiej zdały najważniejsze testy przed Derby, ogier wygrywając Nagrodę Iwna, klacz – Nagrodę Soliny.

Faworytami Nagrody Iwna (kat. A, 2200 m) były Senlis i Shamadram. W głównych rolach wystąpiły jednak inne konie. Trenowany przez Krzysztofa Ziemiańskiego Manwhataman pod wodzą Martina Srneca cały czas był w czołówce i na prostej łatwo odskoczył rywalom, sięgając po pewne zwycięstwo.

Z pozostałych koni najlepiej finiszował The Clash (Temur Kumbarbek Uulu), mijając celownik 2½ długości za zwycięzcą, a także polskiej hodowli Tarik (Per-Anders Graberg), tracąc tylko ¾ długości do drugiego miejsca.

W Nagrodzie Soliny (kat. B, 3-l. kl., 2200 m) zdecydowaną faworytką była Migliore Speranza (M. Srnec), ale na końcowych metrach o pół długości pokonała ją Marigold Blossom trenera Macieja Jodłowskiego, dosiadana przez Sanzhara Abaeva. Piąta była Little Feat (Kumushbek Dogdurbek Uulu) trenowana na Partynicach przez Tadeusza Dębowskiego i Marlenę Stanisławską.

Fot. Monika Metza-Jodłowska

Ostatnie newsy