img: Niesamowita seria czeskiego dżokeja

Niesamowita seria czeskiego dżokeja

Pięć zwycięstw podczas ostatniego w tym sezonie mityngu w Pardubicach zanotował czeski dżokej przeszkodowy Jan Faltejsek, który tydzień wcześniej wygrał też dwie prestiżowe gonitwy we Wrocławiu.

W Pardubicach Jan Faltejsek dosiadał zwycięzców pięciu z siedmiu rozegranych tego dnia wyścigów z płotami lub przeszkodami, w tym najważniejszej – przeszkodowej Ceny mesta Pardubic, w której łatwo zwyciężył na Night Moon.

Dzień rozpoczął od klasycznego hat-tricka, wygrywając bardzo łatwo płoty dla starszych koni na Molly Power i w walce płoty dla trzylatków na French Chardonnay oraz pewnie krosowy stipl na Leo Fantastico. Piąty triumf dorzucił w drugiej co do rangi gonitwie z przeszkodami, Cene Talenta – vítěze 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou, zwyciężając pewnie na Korfu.

Podczas mityngu Crystal Cup na Partynicach Jan Faltejsek wygrał dwie najważniejsze w sezonie gonitwy dla młodszych koni. Na Milsueldos zwyciężył w Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego, czyli przeszkodowym czempionacie czterolatków, a na Greek Dessert – w Nagrodzie Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego, głównej płotowej próbie trzylatków.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy