img: Niedziela na Partynicach: Dwie gonitwy uczniowskie i dwa handikapy

Niedziela na Partynicach: Dwie gonitwy uczniowskie i dwa handikapy

W dwóch kolejnych gonitwach zaliczanych do Czempionatu Młodych Jeźdźców pod patronatem Polskiego Klubu Wyścigów Konnych o powiększenie dorobku punktowego powalczą m.in. liderka klasyfikacji Nikola Cyrkler i wicelider Oskar Nowak.

Rywalizacja w gonitwach uczniowskich – jednej dla trzyletnich koni na dystansie 1907 m, drugiej dla czteroletnich i starszych koni na dystansie 2200 m – zapowiada się bardzo ciekawie i emocjonująco.

Nikola Cyrkler ma 42 punkty i tylko o trzy wyprzedza Oskara Nowaka, a koni dosiadać będzie również zajmujący czwarte miejsce Syimyk Urmatbek Uulu (32 pkt).

Młodych jeźdźców z Partynic w czempionatowej rywalizacji reprezentować będą dwie amazonki: Agnieszka Tokarek i Kateryna Suleymanowa.

W programie ostatniej przed letnią przerwą niedzieli na Partynicach są również dwie gonitwy handikapowe dla folblutów – jedna dla trzyletnich i starszych koni, druga dla czteroletnich i starszych.

W pierwszej z nich, na dystansie 1907 m, pobiegnie m.in. trzyletni Night Max, który miał dwa bardzo dobre występy na Partynicach – najpierw był drugi na 1907 m, a następnie wygrał handikap na 2200 m. Zwycięstwo we Wrocławiu zanotował również inny trzylatek Trijumf, pierwszy w gonitwie uczniowskiej na 1600 m.

Handikap dla 4-letnich i starszych koni rozegrany zostanie na dyst. 1600 m, a spotkają się w nim m.in. dwie uczestniczki niedawnej Nagrody Konstelacji – Katharsis i Lady Gabi. Stawka jest bardzo wyrównana, sześć koni poniesie wagę od 57 kg do 60 kg, najmniej, tylko 45½ kg poniesie Duszka.

Fot. Agata Władyczka

Tagi

Ostatnie newsy