img: Nebo z nagrodą Marszałka

Nebo z nagrodą Marszałka

Najlepszym czterolatkiem na przeszkodach w sezonie 2019 został Nebo (Christopher Roberts), który po pasjonującym pojedynku w Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego o krótki łeb pokonał Turiona (Dominik Pastuszka).

W dystansie konie zmieniały się na prowadzeniu, najczęściej na czele stawki była Cosmic Magic (Marcel Novak). Przed wyjściem na końcową prostą zrównał się z nią Nebo i oba konie łeb w łeb pokonywały finiszowe przeszkody. Po ostatnim skoku do walki o zwycięstwo włączył się Turion, wyprzedzając słabnącą Cosmic Magic i mocno zbliżając się do Nebo. Zwycięskiego konia trenuje Robert Świątek.

W rozpoczynającej mityng gonitwie z płotami galopującą w zwartej grupie stawkę poprowadziła Turfsonne (Pavel Slozil), która jeszcze przed wejście w ostatni zakręt osłabła i została później zatrzymana. W połowie zakrętu na czele wyścigu z przewagą znalazły się Bailando (Andrij Chopyk) i Zarra (Marcel Novak), na finiszowej prostej w pogoń ruszyła Dallina (Thomas Boyer). Bailando łatwo obronił pierwsze miejsce, a Dallina w końcówce wyprzedziła Zarrę. Trenerem zwycięskiego konia jest Franciszek Wołoszyn.

Stawkę dwulatków w gonitwie pod patronatem Lotto poprowadził Ever Soleado (Karolina Dynarowska) i pierwszego miejsca nie oddał do celownika. Na prostej bezskutecznie próbowała się do niego zbliżyć Madchen Fur Alles (Ulan Kozhomkulov) i kiedy wydawało się, że przynajmniej zajmie drugie miejsce, w samym celowniku o nos wyprzedziła ją Neonira (Esentur Turganaaly Uulu). Trenerem zwycięskiego konia jest Tadeusz Dębowski.

Czempionem trzylatków w gonitwach z płotami została Say Szumawa (Dominik Pastuszka), która z dużą łatwością wygrała Nagrodę Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego. Przez dłuższy czas na prowadzeniu był One Way Ticket (Pavel Slozil), dotrzymywał mu tempa Amazing Gangster (Andrij Chopyk), który jednak ominął jeden płot i odpadł z rywalizacji. W końcowej fazie gonitwy szybko do przodu zaczęła się przesuwać Say Szumawa i niezagrożona jako pierwsza minęła celownik. One Way Ticket obronił drugą pozycję, trzeci finiszował Old Navy (Marcel Novak). Trenerem zwycięskiej klaczy jest Tomasz Pastuszka.

Francuskiej hodowli trzyletni ogier arabski Guarf De Bozouls (Cornelia Fraisl) szybko objął prowadzenie w gonitwie I grupy i nie oddał go do celownika. Na finiszowej prostej próbował się do niego zbliżyć Be My Boy (Kamila Maryniak), trzecia daleko za tą dwójką przybiegła Tracja (Esentur Turganaaly Uulu). Zwycięzcę trenuje Michał Romanowski.

Stawkę w Nagrodzie Portu Lotniczego Wrocław poprowadziła Fastwayout (Esentur Turganaaly Uulu), za którą w odstępie pozostałe konie galopowały w zwartej grupie. Przed wejściem w ostatni zakręt liderka została dogoniona, a na finiszową prostą wyprowadził Kazal (Petro Nakoniechnyi). Szybko jednak wyprzedziła go Black Beauty (Małgorzata Kryszyłowicz), a w pościg za nią ruszył Hamis (Ulan Kozhomkulov), który dość łatwo pokonał rywalkę i pewnie sięgnął po zwycięstwo. Jego trenerem jest Michał Borkowski.

Sezon 2019 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice łatwym zwycięstwem zakończył Nick (Thomas Boyer). Przez większą część dystansu w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu konie podążały w niezmienionej kolejności: Big Mago (Christopher Roberts), Nick, Celadon (Andrij Chopyk) i Newman (Dominik Pastuszka). W końcowej fazie wyścigu dwa ostatnie konie zamieniły się miejscami, a w połowie finiszowej prostej Nick wyprzedził Big Mago. Trenerem ostatniego w sezonie zwycięzcy jest Elwira Porębna.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy