img: Najliczniej obsadzoną gonitwę wygrała Echwita

Najliczniej obsadzoną gonitwę wygrała Echwita

Gonitwę otwarcia bardzo łatwo wygrał faworyt Naughty Peter dosiadany przez Sanzhara Abaeva. Sześć długości za nim była Sky The Stars (Dastan Sabatbekov), a kolejne siedem straciła Tracey Belle (Bolot Kalysbek Uulu). Zwycięzcę dla stajni Westminster Race Horses trenuje Maciej Jodłowski.

Trijumf z Nikolą Cyrkler w siodle nie zawiódł i po pościgu przez całą prostą za Pagani (Marsel Zholchubekov) pokonał rywalkę o szyję w pierwszej tego dnia gonitwie uczniowskiej. Sześć długości za tą dwójką finiszowała Basidar (Erbol Zamudin Uulu). Trijumf reprezentuje stajnię Folblut Dla Każdego II, a jego trenerem jest Emil Zahariev.

W handikapie poprowadził Glady Eagle pod Dastanem Sabatbekovem, za nim podążała Igraszka (Sanzhar Abaev). Na prostej Glady Eagle swobodnie oddalił się od reszty stawki i z dużą przewagą minął celownik jako pierwszy. W walce o drugie miejsce Igraszka okazała się minimalnie (o łeb) lepsza od Dabirknighta (Oskar Nowak). Zwycięzcę dla stajni Pegza Horse Racing trenuje Cornelia Fraisl.

Handikap dla koni arabskich wygrała dubletem stajnia Muscat Stud – zwyciężył Karam Muscat pod Bolotem Kalysbekiem Uulu, 1¾ długości za nim finiszował Logman Muscat (Erbol Zamudin Uulu). Oba konie trenuje Michał Borkowski. Trzecia przybiegła prowadząca od startu Shada Al Khalediah (Sanzhar Abaev), tracąc kolejne 1¾ długości.

Najliczniej obsadzoną gonitwę (14 koni) dla trzyletnich arabów wygrała z miejsca do miejsca Echwita pod Erbolem Zamudinem Uulu. Na prostej od reszty stawki odskoczyły Echistka (Małgorzata Kryszyłowicz) i Diafora (Oliwia Szarłat) i w tej kolejności minęły celownik za zwyciężczynią, którą dla stajni Michałów trenuje Wiesław Kryszyłowicz.

Sunny Side pod Magdaleną Kierzkowską od startu narzuciła tempo i rozciągnęła stawkę w drugiej gonitwie uczniowskiej. Na prostej stopniowo zbliżał się Kurkul (Nikola Cyrkler), ale Sunny Side obroniła zwycięstwo o jedną długość. W dużym odstępie za tą dwójką na trzecie miejsce z dalszej pozycji finiszował Pasha Al Gunay (Oliwia Szarłat). Zwycięska klacz reprezentuje stajnię Junior Farm, a trenuje ją Michał Borkowski.

Spokojnie przeprowadzony w dystansie Al Thaqib S B pod wodzą Dastana Sabatbekova wyszedł na początku prostej na czoło stawki i bez trudu odjechał rywalom. Dziewięć długości za nim HM Al Fayza (Sanzhar Abaev) w ostatniej chwili o pół długości wyprzedziła Sundance’a (Kumushbek Dogdurbek Uulu). Trenerem zwycięzcy ze stajni Cheik Saad Al Mukhaini Bahwan jest Cornelia Fraisl.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy