img: Najlepsi w sezonie 2021: Sanzhar Abaev – czempion jeźdźców w gonitwach płaskich

Najlepsi w sezonie 2021: Sanzhar Abaev – czempion jeźdźców w gonitwach płaskich

Czempionem jeźdźców w gonitwach płaskich na Partynicach został Sanzhar Abaev, który odniósł 10 zwycięstw na koniach pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej.

Najlepszy występ we Wrocławiu zanotował 6 października, kiedy zwyciężał trzykrotnie – na folblutce Noble Claudine oraz na arabkach Werii i Zbrojnej Facie.

Dwukrotnie w sezonie mijał celownik pierwszy na klaczy pełnej krwi Faith. W dniu Wielkiej Wrocławskiej poprowadził Napstona do zwycięstwa w tzw. bumperze, czyli długodystansowej gonitwie płaskiej przygotowującej konie do gonitw z płotami.

Z folblutów dosiadanych przez Sanzhara Abaeva gonitwy na Partynicach wygrywały jeszcze Mobecq i Madiba Movie, a z koni czystej krwi arabskiej – trzylatki Suny Du Loup i Maeali Muscat.

Sanzhar Abaev znakomicie spisywał się również na Służewcu, gdzie 12 czerwca na koniu Suny Du Loup wygrał setną gonitwę i uzyskał stopień dżokeja. Jego najważniejsze wygrane w stolicy, to Derby Arabskie na koniu Alsahr i Nagroda Mokotowska na koniu Matt Machine. Z liczbą 62 zwycięstw został czempionem jeźdźców w Polsce.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy