img: Najlepsi w sezonie 2021: Brunch Royal – Koń Roku

Najlepsi w sezonie 2021: Brunch Royal – Koń Roku

Koniem Roku 2021 na Partynicach został Brunch Royal – zwycięzca Wielkiej Wrocławskiej Nagrody Prezydenta Wrocławia .

Przygotował go czeski trener Josef Váňa młodszy, właścicielem jest Scuderia Aichner SRL z Włoch, a dosiadał czeski dżokej Josef Bartoš.

Trener i jeździec wybrali wrześniowy start w Wielkiej Wrocławskiej zamiast gonitwy krosowej we Francji spodziewając się, że bieżnia na Partynicach będzie bardziej odpowiadała ich koniowi.

Jak później powiedział Josef Bartoš portalowi Dostihovy svet, bieżnia wrocławskiego toru rzeczywiście była odpowiednia i Brunch Royal mógł zademonstrować swój długi finisz. Dodał również, że tor był świetnie przygotowany, a wyścigi oglądały tłumy widzów i cała ekipa wywiozła z Wrocławia nie tylko cenny sukces, ale również wiele pozytywnych wrażeń.

Do zwycięstwa w najważniejszej gonitwie sezonu Brunch Royal dorzucił w październiku drugie miejsce pod Ondřejem Velkiem w Crystal Cup o Nagrodę Portu Lotniczego Wrocław.

Francuskiej hodowli ośmioletni Brunch Royal (Sunday Break – Princess D`Orange po Anabaa) wcześniej ścigał się na torach Włoch i Francji, wygrywając pięć gonitw krosowych.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy