img: Najbogatszy wyścig świata z polskim akcentem?

Najbogatszy wyścig świata z polskim akcentem?

Organizatorzy mityngu Saudi Cup ogłosili prawdopodobną listę startową najbogatszej gonitwy świata z pulą nagród 20 mln USD, na której wśród plejady gwiazd znalazła się Lagertha Rhyme, w latach 2020-2021 trenowana na Służewcu przez Macieja Kacprzyka.

Saudi Cup (G1, 4+, 1800 m) zwieńczy dwudniowy mityng (24-25.02) na torze w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej. W gronie 14 koni, które prawdopodobnie staną na starcie, jest ubiegłoroczny triumfator Emblem Road miejscowego trenera Moutaiba Almulawaha.

Jest również drugi rok temu w Saudi Cup i późniejszy zwycięzca innego wielkiego wyścigu G1 Dubai World Cup – Country Grammer trenera Bobba Bafferta z USA.

Europę reprezentuje Saffron Beach z Wielkiej Brytanii, trenowana przez Jane Chapple-Hyam zwyciężczyni ubiegłorocznej gonitwy G1 Prix Rothschild w Deauville.

Najliczniejszą ekipę przysyłają Japończycy – sześć znakomitych koni na czele z Panthalassą, zwycięzcą G1 Dubai Turf z poprzedniego roku.

Lagertha Rhyme po dwóch sezonach spędzonych w Polsce została sprzedana do Arabii Saudyjskiej, gdzie znakomicie sobie radzi pod wodzą trenera Naifa Almandeela.

Fot. TWK Warszawa

Ostatnie newsy