Największe zainteresowanie podczas mityngu Fashion Friday na torze Meydan w Dubaju wzbudzały Romantic Warrior (najbogatszy wyścigowy koń na świecie) i Laurel River (najlepszy koń 2024 r., wspólnie z City of Troy), chociaż żaden z nich nie startował w gonitwie dnia Al Maktoum Challenge (G1).
Trenowany w Hongkongu przez Danny’ego Shuma 7-letni Romantic Warrior jako zdecydowany faworyt łatwo wygrał pod Jamesem McDonaldem gonitwę Jebel Hatta (G1, 1800 m, turf, 1.850.000 AED).
Tymczasem roli faworyta w Firebreak Stakes (G3, 1600 m, dirt, 700.000 AED) nie sprostał jego rówieśnik Laurel River trenowany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przez Bhupata Seemara.
Dżokej Tadhg O’Shea przeliczył się z jego siłami i ubiegłoroczny zwycięzca Dubai World Cup (G1) przegrał w celowniku o krótki łeb z fuksem King Gold (tr Nicolas Caullery, dż. Adrie de Vries).
To niepowodzenie zrekompensował trenerowi i jeźdźcowi 6-letni Walk of Stars, pewnie wygrywając Al Maktoum Challenge (G1, 1900 m, dirt, 3.680.000 AED).
Fot. Wiktor Rzeżuchowski