img: Nagroda Łeb w Łeb z udziałem Proletariusa

Nagroda Łeb w Łeb z udziałem Proletariusa

Główną gonitwą sobotnich wyścigów na Służewcu będzie Nagroda Łeb w Łeb dla 3-letnich i starszych koni I grupy (2400 m), do której zapisany został Proletarius trenowany na Partynicach przez Marlenę Stanisławską.

Proletarius biegał w tym roku trzykrotnie. Najpierw zajął drugie miejsce we Wrocławiu, a następnie odniósł dwa zwycięstwa, na Partynicach i na Służewcu. Jednym z jego rywali będzie Trijumf (tr. Emil Zahariev), który wygrał trzy gonitwy pod rząd we Wrocławiu.

Tr. M. Stanisławska będzie siodłać w sobotę jeszcze trzy konie. W gonitwie dla dwulatków II grupy (1400 m) pobiegnie klacz Hello Sweety, a w gonitwie dla 2-letnich klaczy II grupy hodowli krajowej (1200 m) wystartuje Stay Brave. Dla obu będzie to debiut.

Do handikapu II grupy dla 3-letnich i starszych koni (1600 m) zgłoszenie ma Dacinni, który w swoim poprzednim starcie na Służewcu odniósł efektowne zwycięstwo.

W gonitwie dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej IV grupy (2000 m) pobiegnie Zika trenera Łukasza Sucha.

Fot. Monika Metza-Jodłowska

Ostatnie newsy