img: Nagroda Konstelacji z wyścigową elegancją w tle

Nagroda Konstelacji z wyścigową elegancją w tle

Dziesięć uczestniczek liczy międzynarodowa obsada Nagrody Konstelacji (kat. B, 44.000 zł, 1907 m), głównego punktu programu mityngu Suempol Ladies Day. Na starcie pojawi się polska czołówka z oaksistką Miss Dynamite i ubiegłoroczną triumfatorką Lady Jaguar oraz trzy reprezentantki z Czech.

Dodatkowym atutem Miss Dynamite będzie dosiad Szczepana Mazura, wielokrotnego czempiona dżokejów w Polsce i aktualnego wiceczempiona w Katarze. Klacz trenowana przez Macieja Jodłowskiego dla stajni Singha udanie rozpoczęła tegoroczne starty, zajmując bliskie trzecie miejsce w Nagrodzie Golejewka. W poprzednim sezonie odniosła trzy zwycięstwa; w Nagrodzie Liry (Oaks) pokonała nieznacznie Migliore Speranzę i Marigold Blossom, które będą jej rywalkami także w Nagrodzie Konstelacji; przygotowuje je na Partynicach Michał Borkowski.

Lady Jaguar trenera Macieja Janikowskiego, ubiegłoroczna triumfatorka Nagrody Konstelacji, w tym roku jeszcze nie startowała. Jedną z jej rywalek, oprócz już wspomnianych, będzie Oriwall trenowana w Czechach przez Evę Zahorovą, która rok temu zajęła drugie miejsce. Pozostała dwójka reprezentantek czeskich stajni wyścigowych, to Minea tr. E. Zahorovej oraz Nordpower trenowana przez Grzegorza W. Wróblewskiego.

Drugim ważnym wydarzeniem dnia będzie Nagroda Wrocławska Trial, w której testowi przed Wielką Wrocławską Nagrodą Prezydenta Wrocławia poddanych zostanie dziesięć koni, po pięć z Czech i Polski. Czy klacz Ztracenka trenera Stanislava Popelki sięgnie po czwarte z rzędu zwycięstwo na Partynicach? Czy wygra Haad Rin, dwukrotny zwycięzca Crystal Cup we Wrocławiu, trenowany na Partynicach przez Roberta Świątka? A może pierwszy na celowniku tej wymagającej próby wytrzymałości i siły zamelduje się trenowany przez Pavla Tumę Swinging Thomas, który w sezonach 2022-2023 zanotował spektakularną serię siedmiu startów bez porażki?

Ozdobą Suempol Ladies Day będzie Memoriał Kasi Litwiniuk zaliczany do Women Power Series, w którym koni dosiadać będą wyłącznie amazonki, a także konkurs dla pań na najpiękniejszą wyścigową stylizację z licznym i atrakcyjnymi nagrodami.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy