img: Nadzieja stajni w gonitwach z płotami

Nadzieja stajni w gonitwach z płotami

W partynickiej stajni wyścigowej trenera Roberta Świątka jeden z boksów zajmuje obiecujący trzylatek It’s Highest, który jest przygotowywany do gonitw z płotami.

Nowy koń Tadeusza Sieradzkiego nie biegał w wieku dwóch lat i zadebiutuje w bieżącym sezonie. Starty na torze miałby rozpocząć od udziału w gonitwie długodystansowej, tzw. bumperze.

Kolejne występy zaplanowane są już w cyklu gonitw z płotami dla trzyletnich koni, z finałem w Nagrodzie Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego, czyli płotowym czempionacie trzylatków.

Ojcem It’s Highest jest niemiecki Koń Roku 2008 It’s Gino, prawnuk słynnego Northern Dancera. Wygrał m.in. gonitwę G2 Grosser Preis der Badischen Unternehmen i był trzeci w największym europejskim wyścigu G1 Prix de l’Arc de Triomphe.

W hodowli dał m.in. świetne konie przeszkodowe. Lalor wygrał w Wielkiej Brytanii G1 The Betway Top Novices’ Hurdle na torze Aintree i G2 The November Novices’ Steeple Chase w Cheltenham. Stafettino ma na koncie zwycięstwo w G2 Corsa Siepi dei 4 Anni w Mediolanie.

Ostatnie newsy