img: Mocna i wyrównana stawka w gonitwie z płotami

Mocna i wyrównana stawka w gonitwie z płotami

Jedenaście koni zgłoszonych do międzynarodowej gonitwy z płotami dla 4-letnich i starszych koni sprawdzi swoją formę na dystansie 4000 m pod kątem ewentualnego występu w Wielkiej Partynickiej.

Stawka jest mocna i wyrównana; część koni rywalizowała już na Partynicach we wcześniejszych gonitwach na nieco krótszych dystansach. Mary Elizabeth dwukrotnie zajmowała drugie miejsce, dwa razy trzeci za nią finiszował Smashing. Dużo lepiej w swoim drugim starcie pobiegł w Sorreno, do końca walcząc o zwycięstwo z utytułowanym Aztekiem, ulegając mu tylko o szyję. Reprezentanta znakomitej czeskiej stajni Dr. Charvat tym razem zabraknie na starcie, a w jej barwach pobiegnie klacz Honey Sexy, która w poprzednim sezonie wygrała na włoskich torach trzy gonitwy z przeszkodami, w tym dwie rangi G3.

Bardzo mocną obsadę ma także międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni. Najbardziej utytułowany z całej stawki Reki wygrał na Partynicach zarówno Wielką Wrocławską, jak i Crystal Cup. King Heart zakończył poprzedni sezon zwycięstwem na Partynicach (3400 m), a tegoroczne starty rozpoczął od wygrania gonitwy z przeszkodami w Slusovicach (3600 m). Z dobrej strony pokazał się ostatnio Nick, zajmując drugie miejsce w Nagrodzie Tiumena.

W kolejnej gonitwie przeszkodowego cyklu dla czteroletnich koni o zwycięstwo powalczy m.in. Kontrargument, który w poprzedniej konfrontacji czterolatków na Partynicach przybiegł drugi, a we wcześniejszym tegorocznym występie zajął trzecie miejsce w Mediolanie. Z dobrej strony w obu swoich startach zaprezentował się Notorious, plasując się na pozycji drugiej i czwartej.

Po raz pierwszy w tym sezonie na bieżni płotowej pojawią się trzylatki, które w międzynarodowej Nagrodzie Rutena rywalizować będę w gonitwie cyklu przeznaczonego specjalnie dla nich. Dwa konie, Mageeka i Karaka, będzie siodłał trener Emil Zahariev, który świetnie do płotowych występów na Partynicach przygotował dwukrotnego zwycięzcę Zpigalla. Stajnię Dr. Charvat, dla której Aztek wygrał ubiegłoroczną Wielką Partynicką, reprezentować będzie ogier Chittussi.

Ciekawie zapowiada się międzynarodowa gonitwa płaska na dyst. 3200 m. Spotkają się w niej ponownie Noble Claudine, Viviann, Bell Elysees i Nayefa, które w krótkich odstępach na miejscach pierwszym, drugim, czwartym i piątym mijały celownik w podobnej próbie na początku sezonu.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy