img: Mistrzostwa Polski kłusaków i Czempionat Młodych Jeźdźców

Mistrzostwa Polski kłusaków i Czempionat Młodych Jeźdźców

Mistrzostwa Polski kłusaków będą zwieńczeniem 10. dnia wyścigowego na wrocławskim torze, zaprzęgi również otworzą sobotni mityng na Partynicach. Ponadto w programie znalazły się kolejne gonitwy uczniowskie, wyścig dwulatków i gonitwy koni arabskich.

Dziewięć zaprzęgów widnieje na liście startowej Mistrzostw Polski kłusaków, faworyt jednak wydaje się być jeden – Factoriel. Podopieczny trenerki Anny Frontczak-Salivonchyk w siedmiu startach mijał celownik jako zwycięzca, poza tym raz tylko zajął drugie miejsce i raz przydarzyła mu się dyskwalifikacja. Teoretycznie najgroźniejszym rywalem powinien być Gobs, również trenowany przez A. Frontczak-Salivonchyk, który ma na koncie cztery zwycięstwa w tym roku.

W obu gonitwach uczniowskich koni dosiądzie Oskar Nowak, który odniósł dwa zwycięstwa w ramach Czempionatu Młodych Jeźdźców w trakcie poprzedniego mityngu na Partynicach i wskoczył na trzecie miejsce w klasyfikacji. O punkty we Wrocławiu powalczą również: lider czempionatu Temur Kumarbek Uulu i wiceliderka Nikola Cyrkler, a swój punktowy dorobek spróbuje też poprawić partynicka amazonka Joanna Rychlak.

Liczną i zróżnicowaną stawkę koni zgromadziła gonitwa handikapowa IV grupy dla 3-letnich i starszych folblutów na klasycznym dystansie 2400 m. Pod najwyższą wagą pobiegnie Madiba Movie (61½ kg), najniższą poniesie Terchova (48½ kg). O drugą z rzędu wygraną powalczy zwycięzca poprzedniego handikapu na Partynicach, 4-letni Witcher (58 kg), szyki spróbuje mu pokrzyżować 3-letni Storm In The Stars (57 kg), który tym razem będzie miał korzystniejszą wagę, niż dwa tygodnie wcześniej.

W gonitwie dwulatków znakomitego pochodzenia Rabiosa – córka francuskiego derbisty Lawmana, z matki po czempionie Silvano – bardzo dobrze zaprezentowała się już w swoim pierwszym starcie, na Partynicach, zajmując drugie miejsce, a potwierdziła wyścigowy talent bliskim czwartym miejscem w Nagrodzie Goffs Dakoty (L – kat. A) na Służewcu. Świetne rodowody mają również klacze Miracles i Maverick, które już biegały, a także debiutant Glady Eagle.

Najliczniejszą obsadę dnia ma gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej, do której zgłoszono 13 młodych arabów, w większości mających już za sobą przynajmniej jeden występ na torze.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy