img: Mimir przepłynął jezioro i wygrał

Mimir przepłynął jezioro i wygrał

Mimir z partynickiej stajni trenera Roberta Świątka zanotował w niedzielę świetne zwycięstwo w niemieckim Bad Harzburgu, wygrywając gonitwę z przeszkodami Preis vom Ehrenmitglied Günter Schulze – 1. Lauf RaceBets.de-Seejagdrennen Challenge.

Pod wodzą szwedzkiego dżokeja Niklasa Lovena wrocławski koń doskonale radził sobie w trudnym terenie, w którym do pokonania było m.in. małe jezioro, trzymając się blisko dwójki faworytów, Wutzelmanna (Lukas Sloup) i Good Girl (Oliver Schnakenberg). Kiedy ci w końcówce próbowali sprawę zwycięstwa rozstrzygnąć między sobą, wmieszał się do walki i po krótkim boju pokonał obu rywali.

Konie trenera Roberta Świątka doskonale radziły sobie w Bad Harzburgu również w sobotę. Inferna zajęła drugie miejsce w przeszkodowej gonitwie rangi Listed, Preis des Grand-Hotels Harzburger Hof – German Grand National, drugi w gonitwie z płotami Preis der Burgberg-Seilbahn byl także Lodge Hill. Obu koni dosiadał Niklas Loven.

Dodatkowo w niedzielę czwarte miejsce w długodystansowej gonitwie płaskiej Bad Harzburger Spielbank-Preis wywalczył Remus, którego dosiadał Bauyrzhan Murzabayev.

Kolejne dwa konie trenera Roberta Świątka, Tagra i Zarra, ścigać się będą w Bad Harzbrugu w najbliższy czwartek

Ostatnie newsy