img: Niezapomniane chwile – międzynarodowa tripla Inferny

Niezapomniane chwile – międzynarodowa tripla Inferny

Inferna urodziła się w 2011 r. w podwrocławskiej stadninie Konary swoich właścicieli Joanny i Jarosława Zalewskich. Ojciec: Cloword, matka: Infanteria po Jape. W sezonie 2016 klacz trenowana na Partynicach przez Roberta Świątka dokonała nie lada wyczynu, odnosząc zwycięstwa w trzech różnych krajach. Rozpoczęła od wygrania gonitwy z przeszkodami w niemieckim Krefeld, później była najlepsza w płotowym Memoriale dr. Aleksandra Falewicza na rodzimym torze we Wrocławiu, a następnie rozprawiła się z czołówką specjalistów od przeszkód w czeskich Pardubicach.

W tej ostatniej gonitwie, zaliczanej do I kategorii, Inferna nie była faworytką, mimo to poradziła sobie z rywalami w imponującym stylu. Dosiadający jej Ondrej Velek perfekcyjnie wykonał dyspozycje trenera Roberta Świątka – w dystansie trzymał się środka stawki, na trzy przeszkody przed celownikiem zaatakował, ostatnią przeszkodę pokonał już jako pierwszy i na finiszu oderwał się od pozostałych koni. Na celowniku Inferna miała osiem długości przewagi nad zwycięzcą Wielkiej Partynickiej z poprzedniego roku Mustamirem. Po tym triumfie została sklasyfikowana na bardzo wysokim 13. miejscu w czeskim handikapie koni przeszkodowych.

W kolejnych startach na zagranicznych torach Inferna próbowała sił w gonitwach z płotami na najwyższym poziomie – w Gran Corsa Siepi d’Italia (G1) była ósma, w Große Bad Harzburger Hürden-Trophy (Listed) przybiegła czwarta, daleko za sobą zostawiając jednego z faworytów Chicago ze stajni legendarnego czeskiego trenera Josefa Vani.

Kolejne sezony – to kolejne krajowe i zagraniczne triumfy Inferny. W 2017 r. wygrała przeszkodową Nagrodę Otwarcia Sezonu na Partynicach, bijąc Rekiego, późniejszego zwycięzcę Crystal Cup, zaś w Hamburgu przybiegła druga w słynnym wyścigu Seejagdrennen, w którym do pokonania jest jeziorko. Rok później  z czeskiego Mostu przywiozła zwycięstwo w gonitwie z przeszkodami i zajęła czwarte miejsce w stiplu w szwajcarskim Arau. W następnym sezonie zwyciężyła w przeszkodowej gonitwie w Krefeld i była druga w największej gonitwie z przeszkodami w Niemczech –  German Grand National (Listed) w Bad Harzburgu.

 

Ostatnie newsy