img: Międzynarodowa obsada Grosser Preis von St. Moritz

Międzynarodowa obsada Grosser Preis von St. Moritz

Po rocznej przerwie na zamarznięte jezioro w alpejskim kurorcie St. Moritz w Szwajcarii wracają wyścigi konne na śniegu znane jako White Turf. Rozegrane zostaną w trzy kolejne niedziele – 6, 13 i 20 lutego.

Do głównej gonitwy mityngu (20.02), Longines 82. Grosser Preis von St. Moritz dla 4-letnich i starszych koni (Grad II, 2000 m, 100.000 CHF), zwanej europejskim czempionatem na śniegu, zapisano 20 koni z sześciu krajów.

Oprócz dziewiątki przedstawicieli gospodarzy po trzy konie mają w zapisie Wielka Brytania i Niemcy, po dwa Francja i Hiszpania oraz jednego Węgry.

Najwyżej notowany ze zgłoszonej stawki jest 6-letni Nubius (po Dylan Thomas) z Niemiec, który ma na koncie kilka płatnych miejsc w gonitwach G3 i Listed.

Gospodarze liczą na doświadczonego w śnieżnych zmaganiach 9-letniego Nimroda (po High Chaparral), który wygrał Grosser Preis von St. Moritz w 2018 r. i był trzeci w tym wyścigu rok później. Duże nadzieje wiążą również  z 7-letnim Ulsterem (po Intello), ubiegłorocznym zwycięzcą Grand Prix Land Rover – Jockey Club.

Fot. Jarosław Zalewski

Ostatnie newsy