img: Michał Borkowski na czele rankingu trenerów

Michał Borkowski na czele rankingu trenerów

Świetnie rozpoczął sezon 2021 partynicki trener Michał Borkowski, który po inauguracji w Warszawie i we Wrocławiu jest liderem trenerskiej klasyfikacji.

Po trzech zwycięstwach w sobotę i niedzielę na Służewcu oraz dwóch w poniedziałek na Partynicach ma ich na koncie już pięć. O dwa wyprzedza ubiegłorocznego czempiona Adama Wyrzyka i rewelację poprzedniego sezonu Cornelię Fraisl.

Dla wrocławskiego trenera punktowały folbluty i arab, specjaliści od gonitw płaskich i przeszkodowiec. Jego łupem padła już pierwsza gonitwa sezonu, Nagroda Dandolo – Handikap Otwarcia, którą wygrał Saiget. Kolejne dwa triumfy na Służewcu dorzuciły: arab Mayar Al Khalediah, który w fantastycznym stylu wygrał Nagrodę Kabareta, oraz El Pago Pago, zwycięzca gonitwy sprinterskiej; na wszystkich trzech koniach jechał Sanzhar Abaev.

Na Partynicach One Way Ticket pod Pavlem Slozilem w wielki stylu zdobył Nagrodę Otwarcia Sezonu Przeszkodowego, bijąc faworytkę Cosmic Magic, a Kurierka pod Natalią Hendzel w równie imponujący sposób wygrała gonitwę dla trzyletnich debiutantów.

Ostatnie newsy