img: Memoriał Kasi Litwiniuk i Czempionat Młodych Jeźdźców

Memoriał Kasi Litwiniuk i Czempionat Młodych Jeźdźców

Memoriał Kasi Litwiniuk to tradycyjnie gonitwa dla trzyletnich koni czystej krwi arabskiej, których dosiadają amazonki. Stawka liczy siedem koni, jest wśród nich m.in. Ech Kurier, siostra świetnego Echarona, zwycięzcy Nagrody Sambora, na której pojedzie Małgorzata Kryszyłowicz, jednocześnie trenerka klaczy.

W gonitwach zaliczanych do Czempionatu Młodych Jeźdźców pod patronatem Polskiego Klubu Wyścigów Konnych rywalizują uczniowie i starsi uczniowie. Po dotychczas rozegranych wyścigach w Warszawie i we Wrocławiu liderem klasyfikacji jest Oskar Nowak, który zgromadził 36 punktów.

Na Partynicach o kolejne punkty walczyć będą w środę m.in. Oliwia Szarłat, która zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji czempionatu z dorobkiem 21 punktów, plasujący się na siódmej pozycji Ravshanbek Mannanbek Uulu, który ma 14 punktów, a także Bolot Kalysbek Uulu, sklasyfikowany na 10. miejscu z siedmioma punktami.

Intersująco zapowiada się występ w gonitwie trzeciej znakomitego rodowodowo trzyletniego ogiera Inter Approach. Jego ojciec Dawn Approach i ojciec matki Holy Roman Emperor byli czempionami dwulatków, ponadto Dawn Approach w wieku trzech lat wygrał 2000 Guineas i St James’s Palace Stakes. Już w wieku dwóch lat Inter Approach zaprezentował się z dobrej strony, zwyciężając w debiucie i zajmując drugie miejsce w kolejnym starcie. Jego rywalami będą m.in. Trimo Girl, Via Fora i Lesvos, które mają na koncie po jednym zwycięstwie w tym sezonie.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy