img: Mayar Al Khalediah w Chantilly, One Way Ticket w Compiegne

Mayar Al Khalediah w Chantilly, One Way Ticket w Compiegne

Dwa konie z partynickiej stajni trenera Michała Borkowskiego ścigać się będą w najbliższych dniach we Francji – Mayar Al Khalediah w Qatar Derby des Pur-Sang Arabes de 4 Ans, One Way Ticket w gonitwie z przeszkodami Prix Revenge.

Mayar Al Khalediah w niedzielę na torze Chantilly, podczas mityngu z Prix de Diane Longines, zmierzy się z 14 rywalami w Qatar Derby des Pur-Sang Arabes de 4 Ans (G1 2000 m 150.000 euro). Pojedzie na nim Stephane Pasquier, który zna go z poprzedniego startu we Francji, w październiku ubiegłego roku.

W Derby pobiegną także dwa inne konie z Polski – Dary Al Khalediah tr. Bartosza Głowackiego i Rasmy Al Khalediah tr. Janusza Kozłowskiego.

One Way Ticket, zwycięzca Nagrody Otwarcia Sezonu Przeszkodowego i Nagrody Tiumena na Partynicach, w poniedziałek pobiegnie w Prix Revenge (3900 m 50.000 euro) na torze Compiegne. Jego formę sprawdzi siedmiu rywali, a pojedzie na nim Pavel Slozil, który oprócz Nagrody Otwarcia i Tiumena wygrał w tym sezonie we Wrocławiu sześć innych gonitw.

Ostatnie newsy