img: Marzenia Gosi Kląskały

Marzenia Gosi Kląskały

Mieliśmy przyjemność gościć dzisiaj kogoś zupełnie wyjątkowego – Gosię Kląskałę, podopieczną Wrocławskiego Przylądka Nadziei, której marzeniem jest nauczyć się jeździć konno.
Gosia ma również inne, trudniejsze do zrealizowania marzenie: choruje na neuroblastomę – groźny nowotwór dziecięcy. Aby mogła wyzdrowieć konieczna jest bardzo kosztowna terapia – immunoterapia przeciwciałami anty-GD2 w klinice w Greifswaldzie. Jej koszt to 2mln złotych. Co więcej, czasu jest mało, ponieważ immunoterapia musi odbyć się jeszcze w listopadzie.
Sara Pożarlik, która w tym roku została Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego 2019, jest również ambasadorką wrocławskiego Przylądka Nadziei. Podczas Charytatywnego Maratonu Szycia, Sara i Gosia zostały partnerkami w trakcie wspólnego tworzenia poszewki na poduszkę. Od tej pory zaprzyjaźniły się i pozostają w stałym kontakcie. To właśnie dzięki inicjatywie Sary oraz Grupy FLPR dowiedzieliśmy się o marzeniu Gosi.
Podczas wizyty w naszych stajniach, pod okiem trenera Jacka Pękalskiego, Gosia poznała końskie zwyczaje, zasady żywienia oraz historie kilku z naszych czworonogów. Uczyła się o elementach uprzęży, miała okazję osiodłać, wyczyścić oraz dosiąść Kruszynkę – jednego z naszych kucy. Nie mogło zabraknąć skakania na sianie oraz podkarmiania koni marchewką!
Życząc Gosi wytrwałości i zdrowia wszystkich gorąco zachęcamy do pomocy w zbiórce pieniędzy na niezwykle kosztowne leczenie. Ta mała osoba, pomimo przeciwności losu, jest bardzo wesołą dziewczynką z wielkim sercem do koni (zapraszamy do zapoznania się galerią zdjęć). Jej profil, na którym publikuje również swoje popisy w śpiewaniu i tańcu, możecie śledzić na Facebook-u https://www.facebook.com/MalgosiaKontraNeuroblastoma natomiast wsparcie finansowe przekazać za pośrednictwem strony: https://www.siepomaga.pl/zycie-gosi.

 

 

 

Tagi

Ostatnie newsy