img: Manwhataman drugi w Saint-Cloud

Manwhataman drugi w Saint-Cloud

Dwa konie trenowane przez Krzysztofa Ziemiańskiego dla stajni Westminster Race Horses startowały na torze Saint-Cloud na przedmieściach Paryża – 3-letni Manwhataman zajął drugie miejsce, a 4-letni Kaneshya był ostatni.

Manwhataman pobiegł w gonitwie sprzedażnej Prix de Blanquefort (3-l., 2400 m, 19.000 euro). Dosiadający go Arthur Vilchien od początku trzymał się w czołówce 10-konnej stawki, na 3-4. pozycji.

Po wyjściu na końcową prostą przypuścił atak i w pewnym momencie wydawało się, że może wygrać. Catch The Stars (Corentin Berge) z Niemiec pewnie jednak obronił zwycięstwo, a Manwhataman 1¾ długości za nim w samym celowniku wywalczył o łeb drugie miejsce.

Catch The Stars trenera Andreasa Suboricsa był w lipcu na torze Hoppegarten w Berlinie ósmy w G3 Furstenberg-Rennem (2400 m), wyraźnie przegrywając z partynickim Plontierem i polskim derbistą Westminster Moonem.

Kaneshya pod Marie Velon przybiegł ostatni w 7-konnej stawce gonitwy Classe 1 Prix A Tempo (4+, 2400 m, 38.000 euro), w której o zwycięstwo walczyło pięć koni ze statusem black type – wygrał faworyt Kertez (tr Andre Fabre, dż. Maxime Guyon).

Fot. Monika Metza-Jodłowska

Ostatnie newsy