img: Liderka powiększa przewagę

Liderka powiększa przewagę

Faworytka Gangs N’Roses pod liderką Czempionatu Młodych Jeźdźców Nikolą Cyrkler nie zawiodła w otwierającej mityng gonitwie uczniowskiej. Początkowo w dystansie galopowała na trzeciej pozycji, później przesunęła się na drugą, a jeszcze przed wejściem w zakręt objęła prowadzenie i pewnie dowiozła je do celownika. Walkę o drugie miejsce stoczyły Quick Fling (Erbol Zamudin Uulu) i finiszująca z dalszej pozycji Chelsi Rym (Dmytro Moskal), która ostatecznie okazała się lepsza o nos. Zwycięską klacz dla stajni Folblut Dla Każdego II trenuje Emil Zahariev.

Sayif Shadad pod Marselem Zholchubekovem zaskoczył faworytów i finiszem z końca stawki sięgnął po zwycięstwo dla trenera Tomasza Pastuszki i stajni Abu Rkaiek. Druga była prowadząca jeszcze na sto metrów przed celownikiem Maverick (Erbol Zamudin Uulu), a na trzecie miejsce w końcówce finiszowała Donia Exaltacja (Nikola Cyrkler).

Debiutująca Konspiracja dosiadana przez Oliwię Szarłat źle wystartowała i dość długo galopowała w odstępie za pozostałą czwórką koni. Kiedy na finiszowej prostej rozgorzała walka między Korsarzem (Marsel Zholchubekov) i Icetyną (Martin Srnec), z dalszych miejsc zaczęły się rozpędzać Konspiracja i Jarko (Oskar Nowak). W celowniku pierwsza zameldowała się Konspiracja, bijąc o jedną długość Korsarza, do którego 1¼ długości stracił Jarko. Zwycięską reprezentantkę stajni Konary trenuje Michał Borkowski.

Spokojnie przeprowadzona przez Katerynę Suleymanovą jedyna w stawce klacz Ghyat Al Khalediah stopniowo przesuwała się z końca stawki na jej początek i na finiszowych metrach nie pozwoliła się pokonać. Trenowana przez Michała Borkowskiego przedstawicielka stajni Polska AKF Sp. z o.o. o 1¼ długości wyprzedziła Ekavira (Małgorzata Kryszyłowicz), za którym ze stratą czterech długości przybiegł Ghalib Alfalah (Syimyk Urmatbek Uulu).

Po niesamowitym pościgu z końca stawki w drugiej gonitwie uczniowskiej Sigismundus Rex z Marselem Zholchubekovem w siodle odrobił kilkadziesiąt metrów straty do prowadzącego Madiba Movie (Kateryna Suleymanova) i wygrał… pewnie, pokonując rywala o dwie i pół długości. Na trzecie miejsce ze stratą ¾ długości finiszował Bertran (Dmytro Moskal). Zwycięzca reprezentuje stajnię Sigismundus, a trenuje go Adam Wyrzyk.

Nagrodę KOWR wygrała Cita dosiadana przez Małgorzatę Kryszyłowicz, półtorej długości przed Osmanem (Oskar Nowak), za którym z taką samą stratą przybiegł El Maestro (Kateryna Suleymanova). Zwycięską klacz dla stajni S.I.L. Krasnystaw trenuje Wiesław Kryszyłowicz.

Storm In The Stars, na którym jechał Syimyk Urmatbek Uulu, oraz Samson Rym (Dmytro Moskal) pogodziły faworytów i między sobą rozegrały walkę o zwycięstwo w zamykającym mityng handikapie. Pewnie, ale tylko o pół długości wygrał Storm In The Stars trenowany przez Łukasza Sucha dla stajni The Best Horse; trzeci z dużą stratą był faworyt Macini (Erbol Zamudin Uulu).

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy