img: Licznie i klasycznie

Licznie i klasycznie

Do niezmiernie interesującej rywalizacji dojdzie w czwartej gonitwie dnia, w której 13 czteroletnich i starszych koni zmierzy się z klasycznym dystansem 2400 m.

Kilka z nich biegało tydzień temu, najlepiej spisał się Mobecq, który w licznej i mocnej stawce finiszował na trzecim miejscu. Dużo do powiedzenia w tym wyścigu powinna mieć Diora, która zaliczyła w karierze trzy udane występy na 2400 m – raz zwyciężyła, raz była druga i raz trzecia. Jest w formie, podczas otwarcia sezonu na Partynicach finiszowała druga tuż za zwycięzcą wyścigu na 1600 m. Blisko na trzeciej pozycji uplasowała się Colonelle, dla której był to pierwszy start na polskich torach po ubiegłorocznej karierze w Wielkiej Brytanii. Długodystansowe predyspozycje ma Kazal, natomiast niewiadomą wydaje się być Past Glories, który z tak długim dystansem zmierzy się po raz pierwszy.

Ciekawie powinno być też w sprinterskiej gonitwie dla starszych folblutów. Urugwajka to w tego typu wyścigach uznana marka, ścigała się głównie w Warszawie, gdzie już raz w tym roku zwyciężyła. Trzeci z niedużą stratą był w tej gonitwie Shuri. Predyspozycje do krótkich dystansów wielokrotnie potwierdzał Captain Aragorn. Jest też w 9-konnej stawce Valley Pride, który jako trzylatek należał do czołówki rocznika – był blisko ósmy w Derby w bardzo licznej, 18-konnej stawce.

Dwukrotnie miejsca w boksach maszyny startowej zajmować będę także trzyletnie konie pełnej krwi angielskiej. W pierwszej z gonitw z ich udziałem, na dyst. 1907 m, można się spodziewać zaciętej rywalizacji między Tonerre – który pewnie sięgnął po zwycięstwo w debiucie podczas otwarcia sezonu, Księciem Persji – który tydzień temu walczył do końca o zwycięstwo, ostatecznie przegrywając o szyję, i El Pago Pago, który w tym sezonie na Służewcu był trzeci na 1600 m i drugi na 2000 m.

W drugim przypadku trzylatki zmierzą się z dystansem 2200 m, a w stawce jest m.in. Noranda, która w dniu otwarcia sezonu na Partynicach zaliczyła udany debiut, finiszując druga trzy długości za zwycięzcą. Tydzień temu w licznej stawce blisko czołówki przybiegł Fernando Boy. Elegantka w swoim pierwszym tegorocznym występie, na Służewcu, zajęła trzecie miejsce w gonitwie na dyst. 2000 m, a następnie zmierzyła się z czołówką trzyletnich klaczy w Nagrodzie Soliny, gdzie jednak była ostatnia.

Program trzeciej wyścigowej środy uzupełniają trzy gonitwy dla trzyletnich koni czystej krwi arabskiej, z których prawie wszystkie mają już debiut za sobą.