img: Le Destrier z Partynic – Koniem Roku!

Le Destrier z Partynic – Koniem Roku!

Na Gali Zakończenia Sezonu Wyścigowego 2023 wyłoniono tegorocznych laureatów rywalizacji na torach – tytuł Konia Roku zdobył Le Destrier trenowany na Partynicach przez Marlenę Stanisławską, która otrzymała wyróżnienie specjalne pod patronatem redakcji magazynu Kanat.

Czteroletni Le Destrier (Le Havre – Quanzhou po Dubawi) ze stajni Pegza Horse Racing łatwo wygrał Wielką Warszawską, od tego roku w randze Listed, pokonując derbistów z ostatnich dwóch lat, Jolly Jumpera i Westminster Moona. Wcześniej odniósł równie łatwe zwycięstwo w Nagrodzie Prezesa Totalizatora Sportowego na Służewcu, bijąc rekord toru na dyst. 2600 m.

Pomiędzy tymi występami został rzucony na głęboką wodę i wystartował w gonitwie G1 Westminster 133. Grosser Preis von Berlin, gdzie mimo niefortunnej sytuacji na finiszowej prostej wywalczył piąte miejsce.

Czempionem trenerów w gonitwach z płotami i z przeszkodami został Paweł Pałczyński z Partynic, a Hodowcą Roku Koni Pełnej Krwi Angielskiej – Gospodarstwo Rolne Joanna Zalewska, czyli podwrocławska stadnina Konary Joanny i Jarosława Zalewskich.

Fot. Mateusz Błaszczak

Ostatnie newsy