img: Zwycięstwa faworytów na zakończenie pierwszej części sezonu

Zwycięstwa faworytów na zakończenie pierwszej części sezonu

Bardzo udanie zadebiutował świetnego pochodzenia Master Westminster, który pod Erbolem Zamudinem Uulu pewnie wygrał gonitwę uczniowską. Po dobrym starcie usadowił się na drugiej pozycji za Jam-Husaryą (Nurlan Dzhumabekov). Na prostej bez trudu wyprzedził rywalkę, pokonując ją o 2½ długości, trzeci z większą stratą finiszował Break In Your Eyes (Nikola Cyrkler). Zwycięzcę dla stajni Westminster Race Horses trenuje Marlena Stanisławska.

W serii A Nagrody KOWR walkę o zwycięstwo stoczyły faworyzowane klacze Pestka pod Ireneuszem Wójcikiem i Echistka (Małgorzata Kryszyłowicz). W celowniku minimalnie, o nos, lepsza była Pestka reprezentująca stajnię Ossowice i trenowana przez Claudię Pawlak; trzecia w odstępie przybiegła Santorini Jr (Anton Turgaev).

Handikap dla 3-letnich i starszych koni po finiszu z końca stawki wygrała trzyletnia Sunny Side dosiadana przez Kamila Grzybowskiego, która na finiszowych metrach pokonała 5-letniego Storm In The Stars (Bolot Kalysbek Uulu); trzecia finiszowała Little Feat (Erbol Zamudin Uulu). Zwycięską klacz dla stajni Junior Farm trenuje Michał Borkowski.

W handikapie dla 4-letnich i starszych koni pewnie zwyciężył prowadzący od startu Dacinni z Erbolem Zamudinem Uulu w siodle. Podążającemu za nim w dystansie Akuratowi (Bolot Kalysbek Uulu) drugie miejsce w samym celowniku o szyję odebrał Sayif Shadad (Anna Gil). Dacinni reprezentuje stajnię Czardasz, a jego trenerką jest Marlena Stanisławska.

Soma Bay pod Marselem Zholchubekovem wygrała z miejsca do miejsca sprinterską gonitwę na dyst. 1400 m. W walce o drugie miejsce Monastir (Kumushbek Dogdurbek Uulu) okazała się w końcówce o łeb lepsza niż Go Christian (Erbol Zamudin Uulu). Zwyciężczynię ze stajni Junior Farm trenuje Michał Borkowski.

W drugiej gonitwie uczniowskiej z dużą przewagą poprowadziła Pagani dosiadana przez Marsela Zholchubekova. W połowie przeciwległej prostej jej przewaga urosła do kilkunastu długości i na końcowej prostej niewiele zmalała. Próbowała gonić Claycastle (Agnieszka Tokarek), ale nie zdołała się znacząco zbliżyć do rywalki i kończyła wyścig osiem długości za nią; trzecia finiszowała Chelsi Rym (Syimyk Urmatbek Uulu). Pagani dla stajni Pegaz IV trenuje Wiesław Kryszyłowicz.

Serię B Nagrody KOWR z ogromną łatwością i przewagą wygrała Diafora, na której jechała Oliwia Szarłat. Trenowana przez Roberta Świątka dla stajni Michałów klacz przesunęła się na początku finiszowej prostej na czoło stawki i swobodnie oddaliła od reszty koni. Dziewięć długości za nią przybiegł Donatello (Małgorzata Kryszyłowicz), o połowę mniejszą stratę miał do niego trzeci na celowniku Derwan (Anton Turgaev).

Zamykającą szósty dzień wyścigowy gonitwę dla 3-letnich arabów dowolnie i z olbrzymią przewagą 25 długości wygrała Hm Al Fayza dosiadana przez Kamila Grzybowskiego. Drugie miejsce w samym celowniku wywalczył Taoo (Marsel Zholchubekov), pokonując o pół długości Złotą Aurę (Małgorzata Kryszyłowicz). Zwycięską klacz dla stajni Suempol trenuje Justyna Domańska.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy