img: Lady Jaguar drugi rok z rzędu wygrywa Nagrodę Konstelacji

Lady Jaguar drugi rok z rzędu wygrywa Nagrodę Konstelacji

Lady Jaguar dosiadana przez Bolota Kalysbeka Uulu i trenowana przez Macieja Janikowskiego dla stajni Westminster Race Horses wygrała główną gonitwę dnia Suempol Nagrodę Konstelacji, powtarzając sukces z ubiegłego roku.

Start najlepiej przyjęła Marigold Blossom (Temur Kumarbek Uulu) i ona podyktowała tempo. Tuż za nią galopowały Lady Jaguar i Migliore Speranza (Sanzhar Abaev), a stawkę zamykała główna faworytka Miss Dynamite (Szczepan Mazur), która od początku ciężko galopowała.

Na około 200 m przed celownikiem Lady Jaguar minęła Marigold Blossom i pewnie wygrała z przewagą półtorej długości nad Migliore Speranzą, która w samym celowniku o nos pokonała stajenną towarzyszkę.

Warto podkreślić, że jeźdźcy dosiadali klaczy bez bata. Mimo to nie zabrakło emocjonującej walki do końca, a odległości na celowniku były bardzo małe.

W Nagrodzie Wrocławska Trial, generalnym sprawdzianie przed Wielką Wrocławską Nagrodę Prezydenta Wrocławia przez większą część dystansu wolnym tempem prowadziła Cosmic Magic (Jaroslav Myska). Faworyt Haad Rin trzymany był przez Niklasa Lovena na jednej z ostatnich pozycji.

Po przejściu na bieżnię płotową szwedzki dżokej przesunął się na Haad Rinie do przodu i w połowie zakrętu wyszedł na prowadzenie. Na prostej zaczął odjeżdżać rywalom; walkę z nim próbowała podjąć Ztracenka (Jan Odlozil), ale nie zdołała znacząco się zbliżyć.

Haad Rin wygrał pewnie z przewagą dwóch długości nad Ztracenką, trzecia cztery długości za nią przybiegła Cosmic Magic. Zwycięzcę dla stajni Borowa trenuje Robert Świątek.

Otwierający mityng handikap o Nagrodę Instytutu Medycyny Estetycznej Camea pewnie wygrał faworyt Wild Warrior dosiadany przez Szczepana Mazura i trenowany przez Kazimierza Rogowskiego dla stajni Palkinto.

W płotowej Nagrodzie Rutena zwyciężył z miejsca do miejsca Irydion, na którym jechał jego trener Paweł Pałczyński. Zwycięzca reprezentuje stajnię Konary.

Memoriał Kasi Litwiniuk, w ramach Women Power Series, rozstrzygnęła na swoją korzyść Miss Equus ze stajni Volteo III dosiadana przez swoją trenerkę Małgorzatę Kryszyłowicz.

Gonitwę z płotami dla starszych koni bardzo łatwo wygrał Nairobi Boy z Jaroslavem Myską w siodle, trenowany przez Evę Zahorovą dla stajni Syndicat V3J.

W Nagrodzie Angel Poland Group łatwe zwycięstwo pod Sanzharem Abaevem odniosła Lady Agnieszka trenera Macieja Jodłowskiego, reprezentująca stajnię Westminster Race Horses.

Gonitwę z przeszkodami dla młodych koni wygrała Long Island pod Niklasem Lovenem; reprezentuje stajnię Junior Farm, jej trenerem jest Michał Borkowski.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy