img: Ladies Day – Dzień Wolności: Końska dawka emocji z wyścigową elegancją w tle

Ladies Day – Dzień Wolności: Końska dawka emocji z wyścigową elegancją w tle

Dziesięć gonitw, w tym m.in.: po raz pierwszy President Cup Mondial Europe 2023 Wrocław  dla koni arabskich, Nagroda Konstelacji dla klaczy i Wrocławska Trial z przeszkodami, a oprócz rywalizacji na zielonej bieżni konkurs dla pań na wyścigową stylizację.

President Cup Mondial Europe 2023 Wrocław jest międzynarodową gonitwą kategorii A dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej z pulą nagród 70.000 zł. Na starcie araby z absolutnej czołówki: Bieshan, Ocean Al Maury, Rasmy Al Khalediah, Storm ‘OA”, Sharm El Sheikh. Partynickie stajnie wyścigowe reprezentować będzie Gensik trenera Michała Borkowskiego, mający za sobą zwycięski start we Wrocławiu i trzecie miejsce w Nagrodzie Bandosa na Służewcu.

Nagrodę Konstelacji (kat. B, 44.000 zł) po raz drugi z rzędu spróbuje wygrać Kabula, a jej najgroźniejszą rywalką powinna być Lady Jaguar. Z Czech przyjeżdża Oriwall, nadzieje partynickich trenerów – to Lady Gabi (Łukasz Such), Katharsis (Natalia Hendzel) i Australian Spring (Tadeusz Dębowski).

Dziewięć koni w Nagrodzie Wrocławska Trial przejdzie sprawdzian przed najważniejszą gonitwą z przeszkodami w sezonie – Wielką Wrocławską Nagrodą Prezydenta Wrocławia. W stawce jest Swinging Thomas z Czech, który wygrał Nagrodę Otwarcia Sezonu Przeszkodowego na Partynicach i pozostaje niepokonany w pięciu ostatnich występach.

Inny przedstawiciel czeskich wyścigów Reggaeton, to wnuk słynnej Registany, która dwukrotnie wygrała Wielką Pardubicką. Jednym z dwóch koni reprezentujących barwy polskich stajni jest Nick, ubiegłoroczny zwycięzca Wielkiej Wrocławskiej, drugim – Minister Wojny partynickiego trenera M. Borkowskiego.

Jak na Ladies Day przystało, swoją gonitwę będą miały amazonki, które dosiądą koni w Memoriale Kasi Litwiniuk, zaliczanym do Women Power Series. Nie zabraknie ubiegłorocznej triumfatorki cyklu Darii Pantchev, która pojedzie na klaczy Australian Reef.

4 czerwca to bardzo ważna data w najnowszej historii Polski. Dlatego w niedzielę na Partynicach nie zabraknie nawiązań do rocznicy z 1989 roku. Tradycyjnie na sędziówce pojawi się wielkoformatowy wydruk legendarnej już fotografii pierwszego niekomunistycznego premiera Tadeusza Mazowieckiego z ręką wzniesioną ku górze w charakterystycznym znaku Victorii.

Dyrektor Jerzy Sawka podczas uroczystego otwarcia mityngu wjedzie na tor konno, trzymając flagę z hasłem “Dzień Wolności”, a podczas powitania publiczności nawiąże do rocznicy. Konie biorące udział w najważniejszych gonitwach dnia będą miały pod siodłem specjalne podkładki również z napisem “Dzień Wolności”.

Ozdobą mityngu będzie konkurs na wyścigową stylizację, przeznaczony dla pań. Za najciekawsze kreacje przewidziano liczne i atrakcyjne nagrody.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy