img: Książę Persji w Warszawie

Książę Persji w Warszawie

Trenowany przez Łukasza Sucha na partynickim torze Książę Persji pobiegnie w niedzielę na Służewcu w gonitwie dla 3-letnich i starszych koni II grupy (2200 m).

Wśród siódemki uczestników jako główny kandydat do zwycięstwa upatrywany przez warszawski program gonitw jest Bat Eater. Książę Persji – który w pięciu dotychczasowych startach dwukrotnie zwyciężył, raz był drugi i dwa razy trzeci (ostatnio w Nagrodzie Czubaryka) – wymieniany jest w gronie faworytów na trzecim miejscu.

Herbatka i Subiectum trenera Michała Borkowskiego wystartują w licznie obsadzonej (14 koni) gonitwie dla 3-letnich i starszych folblutów wyłącznie III grupy (1400 m). Większe szanse z tej dwójki program gonitw daje klaczy, która w tym sezonie tylko raz, w swoim pierwszym starcie, znalazła się poza czołową trójką.

W handikapie IV grupy dla 3-letnich i starszych koni (1800 m) pobiegnie Zimbardo tr. Ł. Sucha, a w gonitwie dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej IV grupy (1600 m) boks w maszynie startowej zajmie Esrar Al Khalediah tr. M. Borkowskiego.

Fot. A. Pyzara

Ostatnie newsy