img: Końska dawka emocji na zakończenie sezonu

Końska dawka emocji na zakończenie sezonu

Siedem gonitw jest w programie ostatniego mityngu na wrocławskich Partynicach, który zakończy przeszkodowa Nagroda Zamknięcia Sezonu. Zgłoszonych do niej zostało siedem koni, ze zwycięzcą Wielkiej Wrocławskiej Nagrody Prezydenta Wrocławia – Nickiem.

Oprócz trenowanego przez Elwirę Porębną 11-letniego przedstawiciela stajni EM-EKO.CZ polskie barwy reprezentować będą: Minister Wojny (stajnia Konary) partynickiego trenera Michała Borkowskiego i Jarzębina (stajnia Metis II) trenera Kazimierza Rogowskiego ze Służewca.

O zwycięstwo w ostatniej gonitwie partynickiego sezonu powalczą cztery konie w czeskich barwach. Molly Power (stajnia Francis Fuchs) trenowany przez Alzbietę Faltejskovą już raz na Partynicach zwyciężył – miesiąc temu w Nagrodzie Masiniego.

Laverno (stajnia Pecka-Horse) trenerki Lenki Kvapilovej i Lad In (stajnia Rovina a.s. Hulin) trenerki Hany Kabelkovej zajęły czwarte miejsca w wysokiej rangi gonitwach podczas najważniejszego mityngu w Pardubicach – odpowiednio w Cene Vltavy i Memoriale Poplera. Drugie i trzecie miejsce w gonitwach niższej kategorii – to ostatnie osiągnięcia Babilonii (stajnia Cross Club 52) trenerki Veroniki Lempochnerovej.

Gonitwa dla czterolatków będzie dla kilku koni okazją do rewanżu za Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego, w której miejsca od drugiego do szóstego zajęły: Reggaeton (tr H. Kabelkova), Speedy Girl (tr Łukasz Such), Meadow Life (tr Grzegorz Wróblewski), Salivano (tr V. Lempochnerova) i Aidan (tr K. Rogowski).

Interesującą i wyrównaną stawkę uczestników z Czech i Polski zgromadziła gonitwa z płotami dla 4-letnich i starszych koni. Kurierka (tr Pavel Tuma) swój ostatni płotowy start zamieniła na zwycięstwo w Pardubicach, a wygrane na Służewcu zanotowały Ventura Kingdom (tr Marta Barbuzińska) i Leading Lion (tr Janusz Kozłowski). Klacz Le Mur (niedawno trafiła do stajni tr. M. Borkowskiego) jeszcze we wrześniu ścigała się w Wielkiej Brytanii.

Najwięcej koni, jedenaście, widnieje na liście startowej handikapu na klasycznym dystansie 2400 m. Jest wśród nich Be Like Zazou (tr Ł. Such), który we wrześniu zapisał na swoje konto zwycięstwo w podobnej gonitwie. Dwa tegoroczne zwycięstwa ma w dorobku Nadia Morandi (niedawno trafiła do stajni tr. Roberta Świątka), a po jednym Storm In The Stars (tr Ł. Such) oraz In Polonia i Tudemon (tr Roman Piwko).

W gonitwie dla dwulatków aż dziesięć młodych folblutów powalczy o pierwsze zwycięstwo w karierze. Najbliżej osiągnięcia tego sukcesu była klacz Maverick (tr M. Borkowski), która w swoim ostatnim występie finiszowała druga, tylko trzy czwarte długości za zwycięskim koniem.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy