Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Już w niedzielę 5 czerwca o godz. 12.00 rozpocznie się jubileuszowy X Piknik Olimpijski Wrocławia i Dolnego Śląska. Organizowana cyklicznie impreza na stałe wpisała się w kalendarium wydarzeń na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice. Na uczestników tegorocznej edycji ponownie czeka całe mnóstwo różnorodnych atrakcji.

Wielkie gwiazdy sportu na otwarciu
W niedzielę 5 czerwca, w samo południe na Partynicach 10. Piknik Olimpijski Wrocławia i Dolnego Śląska. Imprezę zainaugurują przedstawiciele Regionalnej Rady Olimpijskiej: dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie – Renata Mauer-Różańska oraz czterokrotny olimpijczyk i trzykrotny medalista mistrzostw Europy w koszykówce – Mieczysław Łopatka.

Atrakcje na Partynicach dla każdej grupie wiekowej
Na wrocławskich Partynicach zobaczymy między innymi prezentację olimpijczyków i paraolimpijczyków, Bieg Śladem Konia i liczne występy muzyczne.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie miasteczko sportowe Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego. Tu chętni zagrają w unihokeja, piłkę nożną, piłkarzyki czy ringo.

Również najmłodsi nie powinni się nudzić! Na 10. Pikniku Olimpijskim Wrocławia i Dolnego Śląska pojawi się możliwość przejażdżki na kucyku, kino 9D, a także bezpłatne dmuchane zamki.

W trakcie Pikniku wodę zapewni MPWiK w ramach akcji „Pij kranówkę” . Zapraszamy uczestników byśmy wspólnie zadbali o środowisko i w miarę możliwości prosimy zabrać ze sobą bidony na wodę.

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

Z Dworca Głównego lub Autobusowego: autobus 113 (przystanek Wrocław Partynice)
Z centrum (Pl. Jana Pawła II): autobusy 127 i 144  (przystanek: rondo Św. Ojca Pio)
Z pętli Krzyki autobus 612

Tramwajem

tramwaje nr 7 i 17 do przystanku ul. Przyjaźni, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku Wrocław Partynice.

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Gdybyście przyjechali do nas rowerami – tak, mamy stojaki na rowery.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl