Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Już w niedzielę 5 czerwca o godz. 12.00 rozpocznie się jubileuszowy X Piknik Olimpijski Wrocławia i Dolnego Śląska. Organizowana cyklicznie impreza na stałe wpisała się w kalendarium wydarzeń na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice. Na uczestników tegorocznej edycji ponownie czeka całe mnóstwo różnorodnych atrakcji.

Wielkie gwiazdy sportu na otwarciu
W niedzielę 5 czerwca, w samo południe na Partynicach 10. Piknik Olimpijski Wrocławia i Dolnego Śląska. Imprezę zainaugurują przedstawiciele Regionalnej Rady Olimpijskiej: dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie – Renata Mauer-Różańska oraz czterokrotny olimpijczyk i trzykrotny medalista mistrzostw Europy w koszykówce – Mieczysław Łopatka.

Atrakcje na Partynicach dla każdej grupie wiekowej
Na wrocławskich Partynicach zobaczymy między innymi prezentację olimpijczyków i paraolimpijczyków, Bieg Śladem Konia i liczne występy muzyczne.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie miasteczko sportowe Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego. Tu chętni zagrają w unihokeja, piłkę nożną, piłkarzyki czy ringo.

Również najmłodsi nie powinni się nudzić! Na 10. Pikniku Olimpijskim Wrocławia i Dolnego Śląska pojawi się możliwość przejażdżki na kucyku, kino 9D, a także bezpłatne dmuchane zamki.

W trakcie Pikniku wodę zapewni MPWiK w ramach akcji “Pij kranówkę” . Zapraszamy uczestników byśmy wspólnie zadbali o środowisko i w miarę możliwości prosimy zabrać ze sobą bidony na wodę.

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl