Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Wrocławskie zawody regionalne i towarzyskie w skokach przez przeszkody

I i II eliminacje Pucharu Wrocławskiego Klubu Jeździeckiego

Wstęp wolny

Zawody odbędą się w krytej ujeżdżalni. Wstęp wolny

W programie zawodów przewidziane są konkursy od najprostszych tj. krzyżaczków dla kucy i dużych koni do najwyższych kl. C ( 130cm. wysokości) w których występować będą najlepsi dolnośląscy zawodnicy i nie tylko. Zapraszamy w weekend 25-26 lutego.

W najbliższy weekend 25-26 lutego na hali jeździeckiej Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice odbędą się regionalne zawody w skokach przez przeszkody. Do konkursów zgłosiło się blisko 100 jeźdźców z województw: dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego. Podczas zawodów rozegranych zostanie 10 konkursów o różnych stopniach trudności, od najprostszych z przeszkodami na poziomie 30 cm, do najwyższych klas trudności, w których jeźdźcy pokonują przeszkody wysokości 130 cm. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych to przede wszystkim wyścigi, ale również prężnie działająca szkółka jazdy konnej oraz wydarzenia jeździeckiemówi dyrektor toru Jerzy Sawka.
W tegorocznym programie halowym znalazło się blisko 20 zawodów jeździeckich: są to przede wszystkim zawody skokowe oraz ujeżdżeniowe, nie brakuje również oryginalnych i widowiskowych dyscyplin jeździeckich takich jak Working Equitation czy Mistrzostwa w Jeździe Bez Ogłowiadodaje Jerzy Sawka.

Warto pojawić się na Partynicach w najbliższy weekend, ponieważ zawody skokowe są niezwykle emocjonujące. W większości konkursów ważna jest precyzja oraz szybkość pokonania parkuru. Na arenie konkursowej zobaczymy młodych, początkujących jeźdźców, którzy pokonują stosunkowo niskie przeszkody, bo 30-40 centymetrowe tzw. „krzyżaki”.  Przeszkody będą stopniowo wzrastały, aż do najwyższych, pokonywanych w klasie C, czyli 130 centymetrowych. Tutaj będziemy mogli obserwować w akcji uznanych jeźdźców, jak np. Agnieszkę Olszewską – od lat startującą w konkursach klasy Grand Prix czy Mariusza Kleniuka – wybitnego reprezentanta Polski w WKKW.

Gorąco zapraszamy wszystkich zarówno w sobotę jak i niedzielę na zawody skokowe. Konkursy rozpoczną się o godz. 9:00 i potrwają do ok 17:00 każdego dnia. Trybuny dużej hali jeździeckiej liczą 470 miejsc siedzących. Na miejscu będzie czynny punk gastronomiczny, więc będzie okazja do zakupu kawy, herbaty, zimnych napojów, a nawet zjedzenia obiadu. Warto ten weekend spędzić na Partynicach – dodaje Małgorzata Brodziak, współorganizatorka zawodów.

 

Wrocławskie Zawody Regionalne i Towarzyskie w skokach prze przeszkody
25-26 lutego (sobota-niedziela)
godz. 9:00 – 17:00, wstęp wolny
Hala jeździecka Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl