Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Wrocławskie halowe zawody regionalne i towarzyskie w skokach przez przeszkody

Wstęp wolny

ZAWODY ODWOŁANE

W najbliższy weekend 7-8 października na hali jeździeckiej Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice odbędą się regionalne zawody w skokach przez przeszkody. Będą to jednocześnie pierwsze zawody po letniej przerwie, inaugurujące jesienno-zimową część sezonu. W ciągu dwóch dni zobaczymy kilkudziesięciu jeźdźców, którzy rywalizować będą w 10 konkursach o różnych stopniach trudności. W najtrudniejszych pary jeździec/koń pokonują nawet 130cm przeszkody. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Przed nami druga część sezonu halowego na Partynicach, od października do grudnia odbędzie się pięć weekendów z zawodami skokowymi, dwa weekendy ujeżdżeniowe oraz  jeden z zawodami working equitation – mówi Małgorzata Brodziak, organizatorka zawodów.

Zapowiada się emocjonujący weekend na Partynicach. W większości konkursów skokowych ważna jest precyzja oraz szybkość pokonania parkuru. Na arenie konkursowej zobaczymy młodych, początkujących jeźdźców, którzy pokonują stosunkowo niskie przeszkody, bo 30-40 centymetrowe tzw. „krzyżaki”.  Przeszkody będą stopniowo wzrastały, aż do najwyższych, pokonywanych w klasie C, czyli 130 centymetrowych

Organizatorzy zapraszają w sobotę i niedzielę w godz. 9:00 – 17:00. Zawody odbędą się na dużej hali jeździeckiej WTWK-Partynice.  Na miejscu przez cały czas trwania zawodów czynny będzie punkt gastronomiczny z szeroką ofertą gastronomiczną (lunche, obiady).

 

Skoki przez przeszkody – olimpijska konkurencja jeździectwa, jedna z siedmiu wspieranych przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). W tej konkurencji, koń i jeździec pokonują przeszkody ustawione na torze zwanym parkurem z jak najmniejszą liczbą błędów.

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl