Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Wrocławskie halowe zawody regionalne i towarzyskie w skokach przez przeszkody

Finał Pucharu Wrocławskiego Klubu Jeździeckiego

Wstęp wolny

Zawody odbędą się na terenie dużej hali jeździeckiej WTWK-Partynice. Wstęp wolny

Ponad setka koni przyjedzie w najbliższy weekend 25-26 marca, aby rywalizować w halowych zawodach skokowych. Podczas zmagań, jeźdźcy codziennie mierzyć się będą w 10 zróżnicowanych konkursach m.in. pod względem wielkości pokonywanych przeszkód, jak i przebiegu trasy. W najtrudniejszym z nich, rozgrywanym w niedzielę Finale Pucharu Wrocławskiego Klubu Jeździeckiego, konie będą miały do pokonania przeszkody o wysokości 130cm! Przygotowaliśmy też atrakcje towarzyszące zawodom: przejażdżki na kucykach dla najmłodszych oraz zwiedzanie stajni połączone z „lekcją o koniu”.

Zawody w skokach przez przeszkody to najbardziej widowiskowa dyscyplina jeździecka. Galopujące konie w jak najszybszym czasie pokonują parkur pełen przeszkód, z których najwyższe sięgają 130cm. Taka rywalizacja wywołuje wiele emocji, zarówno wśród jeźdźców, jak i publicznościmówi Małgorzata Brodziak z WTWK Partynice, organizatorka zawodów.

W każdym dniu zawodów odbędzie się 10 konkursów zróżnicowanych pod względem wielkości skakanych przeszkód i przebiegu trasy. Będziemy mogli oglądać konkursy dokładności, konkursy jedno i dwufazowe, konkursy  na czas i na styl jeźdźca. Nie zawsze najważniejsza jest prędkość pokonywania parkuru. W konkursach na styl konie galopują spokojnie, natomiast w konkursach szybkości ten galop jest o wiele bardziej dynamiczny dodaje Małgorzata Brodziak.

W zawodach zobaczymy zarówno dzieci na kucykach, jak i młodzież oraz dorosłych, którzy pojadą na dużych koniach. Najważniejszym konkursem z pewnością będzie rozgrywany w niedzielę Finał Pucharu Wrocławskiego Klubu Jeździeckiego. Wystąpią w nim najlepsi zawodnicy, którzy rywalizować będę w konkursie o najwyższej skali trudności.

Przygotowaliśmy  również atrakcje towarzyszące zawodom:
Codziennie w godz. 13:00 – 15:00 przy hali jeździeckiej dzieci będą mogły skorzystać z przejażdżek na kucykach.
Natomiast o godz. 14:00 w sobotę i niedzielę odbędzie się oprowadzanie z przewodnikiem po stajniach rekreacyjnej i sportowej. Podczas oprowadzania nie tylko zobaczymy z bliska różne konie ale też dowiemy się jak są zbudowane, jak funkcjonują, jak się z nami komunikują oraz jak powinniśmy się przy nich zachowywać.

 

  • Halowe zawody w skokach przez przeszkody – Finał Pucharu Wrocławskiego Klubu Jeździeckiego
  • 25-26 marca (sobota-niedziela), godz. 9:00 – 17:00, wstęp wolny
  • 13:00-15:00 – przejażdżki na kucykach (15zł)
  • 14:00 – oprowadzanie po stajniach + lekcja o koniu (30zł). Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy: rekreacja@torpartynice.pl
  • Hala jeździecka Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

 

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

Z Dworca Głównego lub Autobusowego: autobus 113 (przystanek Wrocław Partynice)
Z centrum (Pl. Jana Pawła II): autobusy 127 i 144  (przystanek: rondo Św. Ojca Pio)
Z pętli Krzyki autobus 612

Tramwajem

tramwaje nr 7 i 17 do przystanku ul. Przyjaźni, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku Wrocław Partynice.

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Gdybyście przyjechali do nas rowerami – tak, mamy stojaki na rowery.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl