Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Wrocławskie halowe zawody regionalne i towarzyskie w skokach przez przeszkody

Finał Pucharu Wrocławskiego Klubu Jeździeckiego

Wstęp wolny

Zawody odbędą się na terenie dużej hali jeździeckiej WTWK-Partynice. Wstęp wolny

Ponad setka koni przyjedzie w najbliższy weekend 25-26 marca, aby rywalizować w halowych zawodach skokowych. Podczas zmagań, jeźdźcy codziennie mierzyć się będą w 10 zróżnicowanych konkursach m.in. pod względem wielkości pokonywanych przeszkód, jak i przebiegu trasy. W najtrudniejszym z nich, rozgrywanym w niedzielę Finale Pucharu Wrocławskiego Klubu Jeździeckiego, konie będą miały do pokonania przeszkody o wysokości 130cm! Przygotowaliśmy też atrakcje towarzyszące zawodom: przejażdżki na kucykach dla najmłodszych oraz zwiedzanie stajni połączone z „lekcją o koniu”.

Zawody w skokach przez przeszkody to najbardziej widowiskowa dyscyplina jeździecka. Galopujące konie w jak najszybszym czasie pokonują parkur pełen przeszkód, z których najwyższe sięgają 130cm. Taka rywalizacja wywołuje wiele emocji, zarówno wśród jeźdźców, jak i publicznościmówi Małgorzata Brodziak z WTWK Partynice, organizatorka zawodów.

W każdym dniu zawodów odbędzie się 10 konkursów zróżnicowanych pod względem wielkości skakanych przeszkód i przebiegu trasy. Będziemy mogli oglądać konkursy dokładności, konkursy jedno i dwufazowe, konkursy  na czas i na styl jeźdźca. Nie zawsze najważniejsza jest prędkość pokonywania parkuru. W konkursach na styl konie galopują spokojnie, natomiast w konkursach szybkości ten galop jest o wiele bardziej dynamiczny dodaje Małgorzata Brodziak.

W zawodach zobaczymy zarówno dzieci na kucykach, jak i młodzież oraz dorosłych, którzy pojadą na dużych koniach. Najważniejszym konkursem z pewnością będzie rozgrywany w niedzielę Finał Pucharu Wrocławskiego Klubu Jeździeckiego. Wystąpią w nim najlepsi zawodnicy, którzy rywalizować będę w konkursie o najwyższej skali trudności.

Przygotowaliśmy  również atrakcje towarzyszące zawodom:

 • Codziennie w godz. 13:00 – 15:00 przy hali jeździeckiej dzieci będą mogły skorzystać z przejażdżek na kucykach.
 • Natomiast o godz. 14:00 w sobotę i niedzielę odbędzie się oprowadzanie z przewodnikiem po stajniach rekreacyjnej i sportowej. Podczas oprowadzania nie tylko zobaczymy z bliska różne konie ale też dowiemy się jak są zbudowane, jak funkcjonują, jak się z nami komunikują oraz jak powinniśmy się przy nich zachowywać.

 

 • Halowe zawody w skokach przez przeszkody – Finał Pucharu Wrocławskiego Klubu Jeździeckiego
 • 25-26 marca (sobota-niedziela), godz. 9:00 – 17:00, wstęp wolny
 • 13:00-15:00 – przejażdżki na kucykach (15zł)
 • 14:00 – oprowadzanie po stajniach + lekcja o koniu (30zł). Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy: rekreacja@torpartynice.pl
 • Hala jeździecka Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

 

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

 • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
 • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
 • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
 • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

 • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
 • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl