Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Wielki Piknik Lelenfant

Kontynuujemy Brave Kids w nowej odsłonie Lelenfant. Z nową nazwą, ale zakorzenionymi, kultywowanymi od lat wartościami i jeszcze większą motywacją i energią do działania zapraszamy Was do nowego domu Brave Kids pod szyldem Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja - projektu LELENFANT WSTĘP WOLNY

W programie znajdziecie występy artystyczne, międzynarodowe gry i zabawy z uczestnikami międzynarodowej edycji Lelenfant, malowanie rąk i twarzy, malowanie na torbach, drewniany plac zabaw oraz wspólne ozdabianie drzewa życzeń!

Nowa nazwa to połączenie dwóch francuskich słów: l’éléphant – słoń oraz l’enfant – dziecko. Co oznaczają? – Słoń symbolizuje siłę i troskę, a dziecko to radość i energia. Symbolicznym momentem przejścia do projektu w nowej odsłonie będzie otwarcie na Torze Wyścigów Konnych Partynice Pawilonu Dzieci Lelenfant, który jest efektem kooperacja Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja i ProtoLab – grupy wrocławskich młodych architektów i architektek specjalizujących się w architekturze papierowej.

W dniu pikniki, w jednym miejscu spotkają się uczestnicy wszystkich tegorocznych działań Lelenfant. W ramach wydarzenia odbędą się pokazy artystyczne grup polskich i międzynarodowych, animacje, happening przygotowany specjalnie na tę okazję. Na scenie plenerowej wystąpią dzieci i młodzież, które brały udział w warsztatach odbywających się w okresie od marca do czerwca, uczestnicy półkolonii z Brave Kids oraz artyści międzynarodowej edycji Lelenfant. Spotkanie w jednym miejscu wszystkich uczestników projektu pozwala im dostrzec, że są częścią większej całości, dają im poczucie dumy z przynależności do społeczności Lelenfant, a na jej dla do promocji swojej kultury i tożsamości.
W czasie wydarzenia odbędzie się również happening Lelenfant, radosny i kolorowy pochód wszystkich dzieci.

Oprócz oglądania występów artystystycznych, zapraszamy wszystkie dzieci do strefy Animacje Hydropolis:

  • malowanie rąk i twarzy
  • malowanie na torbach
  • drewniany plac zabaw

W programie znajdziecie również międzynarodowe gry i zabawy z uczestnikami międzynarodowej edycji Lelenfant oraz wspólne ozdabianie drzewa życzeń.

To co? Spotkajmy się na kocu!

Wstęp wolny.

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl