Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Kontynuujemy Brave Kids w nowej odsłonie Lelenfant. Z nową nazwą, ale zakorzenionymi, kultywowanymi od lat wartościami i jeszcze większą motywacją i energią do działania zapraszamy Was do nowego domu Brave Kids pod szyldem Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja - projektu LELENFANT WSTĘP WOLNY

W programie znajdziecie występy artystyczne, międzynarodowe gry i zabawy z uczestnikami międzynarodowej edycji Lelenfant, malowanie rąk i twarzy, malowanie na torbach, drewniany plac zabaw oraz wspólne ozdabianie drzewa życzeń!

Nowa nazwa to połączenie dwóch francuskich słów: l’éléphant – słoń oraz l’enfant – dziecko. Co oznaczają? – Słoń symbolizuje siłę i troskę, a dziecko to radość i energia. Symbolicznym momentem przejścia do projektu w nowej odsłonie będzie otwarcie na Torze Wyścigów Konnych Partynice Pawilonu Dzieci Lelenfant, który jest efektem kooperacja Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja i ProtoLab – grupy wrocławskich młodych architektów i architektek specjalizujących się w architekturze papierowej.

W dniu pikniki, w jednym miejscu spotkają się uczestnicy wszystkich tegorocznych działań Lelenfant. W ramach wydarzenia odbędą się pokazy artystyczne grup polskich i międzynarodowych, animacje, happening przygotowany specjalnie na tę okazję. Na scenie plenerowej wystąpią dzieci i młodzież, które brały udział w warsztatach odbywających się w okresie od marca do czerwca, uczestnicy półkolonii z Brave Kids oraz artyści międzynarodowej edycji Lelenfant. Spotkanie w jednym miejscu wszystkich uczestników projektu pozwala im dostrzec, że są częścią większej całości, dają im poczucie dumy z przynależności do społeczności Lelenfant, a na jej dla do promocji swojej kultury i tożsamości.
W czasie wydarzenia odbędzie się również happening Lelenfant, radosny i kolorowy pochód wszystkich dzieci.

Oprócz oglądania występów artystystycznych, zapraszamy wszystkie dzieci do strefy Animacje Hydropolis:

  • malowanie rąk i twarzy
  • malowanie na torbach
  • drewniany plac zabaw

W programie znajdziecie również międzynarodowe gry i zabawy z uczestnikami międzynarodowej edycji Lelenfant oraz wspólne ozdabianie drzewa życzeń.

To co? Spotkajmy się na kocu!

Wstęp wolny.

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku „Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku „Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Gdybyście przyjechali do nas rowerami – tak, mamy stojaki na rowery.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl