Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

VIII Międzynarodowe Mistrzostwa w Jeździe Bez Ogłowia Euro Equus

Wstęp wolny

Międzynarodowe Mistrzostwa w Jeździe Bez Ogłowia to pomysł Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice na promocję alternatywnych partnerskich sposobów komunikowania się z końmi. Program zakłada rozegranie tradycyjnych dyscyplin jeździeckich w niekonwencjonalny sposób tzn. bez ogłowia. Zawodnicy do kierowania końmi i zadawania określonych chodów będą mieli do dyspozycji tylko swój dosiad, jedyne dodatkowe wyposażenie na jakie zezwala regulamin, oprócz siodła to linka na szyi konia.

Wśród dyscyplin zobaczymy przede wszystkim utworzoną specjalnie na Mistrzostwa w jeździe bez ogłowia – LIBERTY TRAIL. Będzie to bardzo dynamiczna i widowiskowa konkurencja składająca się z toru przeszkód, który zawodnicy będą pokonywać na dokładność i czas. Znajdą się tam przeszkody znane jeźdźcom na co dzień zajmującym się stylem western, skokami przez przeszkody oraz ujeżdżeniem. Inspiracją do stworzenia tego typu konkurencji były www.workingequitation.pl, tyle że nasi śmiałkowie będą pokonywać podobny tor przeszkód bez ogłowia!

Widzowie w tym roku mogą się również spodziewać nowej formuły konkurencji ujeżdżeniowej, która w edycji 2018 zmieniła się na DRESSAGE SHOW. Półfinały będą to zmagania uczestników w jednakowym programie prezentowanym na tradycyjnym czworoboku ujeżdżeniowym oraz ocenianym na podobnych zasadach jak konkursy ujeżdżeniowe. Natomiast w finale najlepszą 10 zawodników, wyłonioną po dwóch półfinałach, będzie ograniczać już tylko ich własna wyobraźnia – program finałowy SHOW przewiduje prezentację widowiska freestyle z podkładem muzycznym. Organizator liczy na dużą pomysłowość ze strony uczestników.

 

Dyscyplina SKOKÓW PRZEZ PRZESZKODY pomijając ubytek w rzędzie końskim w postaci braku ogłowia w dużym stopniu będzie przypominać tradycyjny konkurs. Zawodnicy będą mieli do pokonania 8 przeszkód przy czym Finał to przeszkody ustawione na wysokościach określonych przez samych zawodników. Punktacja jest uzależniona od wysokości przeszkód, oznacza to, że im większe ryzyko podejmą jeźdźcy, tym zwiększą swoje szanse na lepszy rezultat, a widzowie zyskają ciekawsze widowisko.

 

Informacje dla zawodników:

Zgłoszenia na zawody przyjmujemy przesz stronę ➡ EQUITA.PL

https://equita.pl/zawody/562

 

 

Termin zgłoszeń: 4.09.2022r.

W razie pytań prosimy o kontakt na adres mailowy zawody@torpartynice.pl

 

Do zobaczenia we Wrocławiu!

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

Z Dworca Głównego lub Autobusowego: autobus 113 (przystanek Wrocław Partynice)
Z centrum (Pl. Jana Pawła II): autobusy 127 i 144  (przystanek: rondo Św. Ojca Pio)

Tramwajem

tramwaje nr 2 i 6 do pętli Krzyki, tam przesiadka w autobus 113 lub 612 i wysiadamy na przystanku Wrocław Partynice.

tramwaje nr 7 i 17 do przystanku ul. Przyjaźni, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku Wrocław Partynice.

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Gdybyście przyjechali do nas rowerami – tak, mamy stojaki na rowery.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl