Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

VI Kiermasz Ogrodniczy

Pamiętajcie o ogrodach

Wstęp wolny

Wstęp wolny

Kiermasz Ogrodniczy "Pamiętajcie o ogrodach" już po raz szósty zagości na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych na Partynicach - 29 i 30 kwietnia!  

Kwiecień ożywia przyrodę i inspiruje nas do dokonywania zmian w naszym otoczeniu, ukwiecania naszych ogrodów, obsadzania działek, ozdabiania pięknymi roślinami balkonów, tarasów i mieszkań.

Kolejny raz, właśnie w kwietniu, Kiermasz Ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach” zagości na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych na Partynicach, a wraz z nim pojawi się tam kilkudziesięciu ogrodników z całej Polski ze swoimi starannie uprawianymi i pielęgnowanymi rozsadami warzyw, cebulkami kwiatowymi, roślinami rabatowymi i balkonowymi, krzewami, bylinami, trawami, drzewkami ozdobnymi i owocowymi czy roślinami egzotycznymi.

Dwa dni kiermaszu – 29 i 30 kwietnia z pewnością będą wyjątkowe, kolorowe, pachnące i niezwykle inspirujące. Parkowa przestrzeń Partynic przeobrazi się wówczas w miejsce miłe wszystkim wielbicielom zieleni – roślin małych i dużych, kwitnących skromnie i spektakularnie, darzących nas różnorodnymi owocami, wyglądem, kolorami, kształtami i wszystkimi tymi, tak  bardzo pozytywnymi emocjami, które są im w naturalny sposób przypisane.

Niecodzienna obfitość oferty i niebywały w jednym miejscu i czasie, tak bogaty wybór roślin powinny zadowolić najbardziej nawet wymagających amatorów przydomowych ogrodów, ogródków, działek, czy domowych dżungli. Będzie można wywieźć z kiermaszu wiele skarbów, między innymi pelargonie i surfinie, jeżówki, żurawki, hosty, piwonie, pnącza, krzewy róż, formowane iglaki, bananowce, drzewka cytryn czy pomarańczy, świeże zioła w doniczkach, rozsady warzyw, kolekcje roślin domowych – a wszystko to w wielu odmianach, znanych i lubianych oraz nierzadko zupełnie nowych i kolekcjonerskich. Kiermasz to także świetna sposobność do rozmów z ogrodnikami, którzy znają wszystkie tajemnice uprawianych przez siebie  roślin i chętnie doradzą w jaki sposób o nie zadbać, gdzie posadzić, jak przyciąć, czy jak  zaradzić chorobom i szkodnikom.

Poza roślinami będzie można zaopatrzyć się w narzędzia, warzywniki, nawozy, sztuczne skały, fontanny, elementy małej architektury, a także dekoracje do domu i ogrodu.

Kiermaszowi towarzyszyć będą, jak co roku, stoiska spożywcze z regionalnymi specjałami, takimi jak wędliny, sery, sękacze, chleby, paprykarz szczeciński, chałwy, baklawa, obwarzanki, wina, miody i inne artykuły. Warto skorzystać i zaopatrzyć swoje spiżarnie w przysmaki z Podhala, Podlasia i innych rejonów. Na głodnych  będzie czekać kuchnia polowa z tradycyjnymi zupami.

Dla zmotoryzowanych klientów przygotowano kilkaset bezpłatnych miejsc parkingowych.

Organizatorzy zapraszają:

  • w sobotę – 29 kwietnia – w godzinach od 9.00 do 18.00
  • oraz w niedzielę – 30 kwietnia – w godzinach od 9.00 do 17.00

 

WSTĘP WOLNY

www

FB

FB – wydarzenie

 

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku „Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku „Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Gdybyście przyjechali do nas rowerami – tak, mamy stojaki na rowery.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl