Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

VI Kiermasz Ogrodniczy

Pamiętajcie o ogrodach

Wstęp wolny

Wstęp wolny

Kiermasz Ogrodniczy "Pamiętajcie o ogrodach" już po raz szósty zagości na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych na Partynicach - 29 i 30 kwietnia!  

Kwiecień ożywia przyrodę i inspiruje nas do dokonywania zmian w naszym otoczeniu, ukwiecania naszych ogrodów, obsadzania działek, ozdabiania pięknymi roślinami balkonów, tarasów i mieszkań.

Kolejny raz, właśnie w kwietniu, Kiermasz Ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach” zagości na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych na Partynicach, a wraz z nim pojawi się tam kilkudziesięciu ogrodników z całej Polski ze swoimi starannie uprawianymi i pielęgnowanymi rozsadami warzyw, cebulkami kwiatowymi, roślinami rabatowymi i balkonowymi, krzewami, bylinami, trawami, drzewkami ozdobnymi i owocowymi czy roślinami egzotycznymi.

Dwa dni kiermaszu – 29 i 30 kwietnia z pewnością będą wyjątkowe, kolorowe, pachnące i niezwykle inspirujące. Parkowa przestrzeń Partynic przeobrazi się wówczas w miejsce miłe wszystkim wielbicielom zieleni – roślin małych i dużych, kwitnących skromnie i spektakularnie, darzących nas różnorodnymi owocami, wyglądem, kolorami, kształtami i wszystkimi tymi, tak  bardzo pozytywnymi emocjami, które są im w naturalny sposób przypisane.

Niecodzienna obfitość oferty i niebywały w jednym miejscu i czasie, tak bogaty wybór roślin powinny zadowolić najbardziej nawet wymagających amatorów przydomowych ogrodów, ogródków, działek, czy domowych dżungli. Będzie można wywieźć z kiermaszu wiele skarbów, między innymi pelargonie i surfinie, jeżówki, żurawki, hosty, piwonie, pnącza, krzewy róż, formowane iglaki, bananowce, drzewka cytryn czy pomarańczy, świeże zioła w doniczkach, rozsady warzyw, kolekcje roślin domowych – a wszystko to w wielu odmianach, znanych i lubianych oraz nierzadko zupełnie nowych i kolekcjonerskich. Kiermasz to także świetna sposobność do rozmów z ogrodnikami, którzy znają wszystkie tajemnice uprawianych przez siebie  roślin i chętnie doradzą w jaki sposób o nie zadbać, gdzie posadzić, jak przyciąć, czy jak  zaradzić chorobom i szkodnikom.

Poza roślinami będzie można zaopatrzyć się w narzędzia, warzywniki, nawozy, sztuczne skały, fontanny, elementy małej architektury, a także dekoracje do domu i ogrodu.

Kiermaszowi towarzyszyć będą, jak co roku, stoiska spożywcze z regionalnymi specjałami, takimi jak wędliny, sery, sękacze, chleby, paprykarz szczeciński, chałwy, baklawa, obwarzanki, wina, miody i inne artykuły. Warto skorzystać i zaopatrzyć swoje spiżarnie w przysmaki z Podhala, Podlasia i innych rejonów. Na głodnych  będzie czekać kuchnia polowa z tradycyjnymi zupami.

Dla zmotoryzowanych klientów przygotowano kilkaset bezpłatnych miejsc parkingowych.

Organizatorzy zapraszają:

  • w sobotę – 29 kwietnia – w godzinach od 9.00 do 18.00
  • oraz w niedzielę – 30 kwietnia – w godzinach od 9.00 do 17.00

 

WSTĘP WOLNY

www

FB

FB – wydarzenie

 

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl