Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

V Kiermasz Ogrodniczy

Pamiętajcie o ogrodach

Piąty kiermasz ogrodniczy Pamiętajcie o Ogrodach na Partynicach 23 i 24 kwietnia. Kilkudziesięciu wystawców z całej Polski.

Kwiecień to już pełnia wiosny – obudzona do życia przyroda budzi także nas! Budzą się i nasze ogrody, ogródki, działki… Po dwuletniej, wywołanej pandemią przerwie, na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych na Partynicach po raz trzeci w swej wiosennej odsłonie,  a po raz piąty w ogóle, zawita Kiermasz ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach”, a wraz z nim kilkudziesięciu wystawców z całej Polski ze swoimi starannie hodowanymi i pielęgnowanymi cebulkami kwiatowymi, rozsadami warzyw, roślinami rabatowymi i balkonowymi, krzewami, bylinami, trawami, drzewkami ozdobnymi i owocowymi! 23 i 24 kwietnia to będą kolorowe, pachnące, intrygujące i szalone dni,  kiedy to parkowa przestrzeń Partynic przeobrazi się w miejsce miłe wszystkim wielbicielom zieleni – roślin małych i dużych, kwitnących skromnie i spektakularnie, których wartością mogą być owoce, wygląd, kolor, pokrój, a czasami wszystko to naraz.

Rzadko spotykany w jednym miejscu i czasie wybór roślin – niecodzienna obfitość która powinna zadowolić najbardziej nawet wymagających amatorów przydomowych ogrodów, ogródków, działek, czy domowych dżungli. Będą między innymi pelargonie i surfinie, jeżówki, żurawki, hosty, piwonie, pnącza, krzewy róż, formowane iglaki, świeże zioła w doniczkach, kolekcja roślin domowych – a wszystko to w wielu odmianach, znanych i lubianych oraz nierzadko zupełnie nowych i kolekcjonerskich. Tak wielobarwne szaleństwo, jakie w ostatni weekend kwietnia zagości na Partynicach, może zdarzyć się tylko w czasie dużej, branżowej imprezy i tylko w mieście miłośników i pasjonatów zieleni – a Wrocław beż wątpienia takim miastem jest! W miłych dla ducha i ciała okolicznościach nadarzy się możliwość rozmów z ogrodnikami, którzy znają swoje roślinki od maleństwa i potrafią na ich temat powiedzieć wszystko, poradzić, doradzić i nauczyć. Będzie to także wyborna okazja do spędzenia kilku chwil w przyjemnym klimacie i towarzystwie żywej zieleni, radującej wszystkie zmysły.

Nie zabraknie reprezentacji nawozów, sprzętu i architektury ogrodniczej dekoracji do domu i ogrodu.

Kiermaszowi towarzyszyć będą, jak co roku, stoiska spożywcze z regionalnymi specjałami, takim jak wędliny, sery, chleby, miody i inne artykuły. Warto skorzystać i zaopatrzyć swoje spiżarnie w przysmaki z Podhala, Podlasia i innych rejonów.

Dla zmotoryzowanych klientów przygotowano kilkaset miejsc parkingowych.

Organizatorzy zapraszają w sobotę – 23 kwietnia – w godzinach od 9.00 do 18.00

oraz w niedzielę – 24 kwietnia – w godzinach od 9.00 do 17.00

Wstęp wolny.

 

http://www.kiermaszogrodniczy.info/kiermasz_wroclaw

https://www.facebook.com/KiermaszOgrodniczyPartynice/

https://www.facebook.com/events/499365974485062

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku „Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku „Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Gdybyście przyjechali do nas rowerami – tak, mamy stojaki na rowery.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl