Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

V Kiermasz Ogrodniczy

Pamiętajcie o ogrodach

Piąty kiermasz ogrodniczy Pamiętajcie o Ogrodach na Partynicach 23 i 24 kwietnia. Kilkudziesięciu wystawców z całej Polski.

Kwiecień to już pełnia wiosny – obudzona do życia przyroda budzi także nas! Budzą się i nasze ogrody, ogródki, działki… Po dwuletniej, wywołanej pandemią przerwie, na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych na Partynicach po raz trzeci w swej wiosennej odsłonie,  a po raz piąty w ogóle, zawita Kiermasz ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach”, a wraz z nim kilkudziesięciu wystawców z całej Polski ze swoimi starannie hodowanymi i pielęgnowanymi cebulkami kwiatowymi, rozsadami warzyw, roślinami rabatowymi i balkonowymi, krzewami, bylinami, trawami, drzewkami ozdobnymi i owocowymi! 23 i 24 kwietnia to będą kolorowe, pachnące, intrygujące i szalone dni,  kiedy to parkowa przestrzeń Partynic przeobrazi się w miejsce miłe wszystkim wielbicielom zieleni – roślin małych i dużych, kwitnących skromnie i spektakularnie, których wartością mogą być owoce, wygląd, kolor, pokrój, a czasami wszystko to naraz.

Rzadko spotykany w jednym miejscu i czasie wybór roślin – niecodzienna obfitość która powinna zadowolić najbardziej nawet wymagających amatorów przydomowych ogrodów, ogródków, działek, czy domowych dżungli. Będą między innymi pelargonie i surfinie, jeżówki, żurawki, hosty, piwonie, pnącza, krzewy róż, formowane iglaki, świeże zioła w doniczkach, kolekcja roślin domowych – a wszystko to w wielu odmianach, znanych i lubianych oraz nierzadko zupełnie nowych i kolekcjonerskich. Tak wielobarwne szaleństwo, jakie w ostatni weekend kwietnia zagości na Partynicach, może zdarzyć się tylko w czasie dużej, branżowej imprezy i tylko w mieście miłośników i pasjonatów zieleni – a Wrocław beż wątpienia takim miastem jest! W miłych dla ducha i ciała okolicznościach nadarzy się możliwość rozmów z ogrodnikami, którzy znają swoje roślinki od maleństwa i potrafią na ich temat powiedzieć wszystko, poradzić, doradzić i nauczyć. Będzie to także wyborna okazja do spędzenia kilku chwil w przyjemnym klimacie i towarzystwie żywej zieleni, radującej wszystkie zmysły.

Nie zabraknie reprezentacji nawozów, sprzętu i architektury ogrodniczej dekoracji do domu i ogrodu.

Kiermaszowi towarzyszyć będą, jak co roku, stoiska spożywcze z regionalnymi specjałami, takim jak wędliny, sery, chleby, miody i inne artykuły. Warto skorzystać i zaopatrzyć swoje spiżarnie w przysmaki z Podhala, Podlasia i innych rejonów.

Dla zmotoryzowanych klientów przygotowano kilkaset miejsc parkingowych.

Organizatorzy zapraszają w sobotę – 23 kwietnia – w godzinach od 9.00 do 18.00

oraz w niedzielę – 24 kwietnia – w godzinach od 9.00 do 17.00

Wstęp wolny.

 

http://www.kiermaszogrodniczy.info/kiermasz_wroclaw

https://www.facebook.com/KiermaszOgrodniczyPartynice/

https://www.facebook.com/events/499365974485062

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl