Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Wstęp wolny

Zawody, konkursy, pokazy, prezentacje i wiele innych atrakcji związanych z rekreacją jeździecką, od 9:00 do 17:00 na Partynicach

7 września Świętem Rekreacji Jeździeckiej rozpoczynamy największe konne wydarzenie tego sezonu na Partynicach - Europejski Festiwal Konny, który odbędzie się w terminie 7-15 września. W programie dnia m.in. zawody służb mundurowych, oficjalna inauguracja ścieżki pieszo-biegowej z udziałem prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, przegląd ras końskich, przejażdżki bryczkami po torze i wiele więcej. Zapraszamy - wstęp wolny

Program

09:00

IV Międzynarodowe Zawody Konnych Służb Mundurowych o Szablę Prezydenta Wrocławia - do godz. 12:30

11:45

Uroczyste odsłonięcie rzeźby „Konie wojny”

12:00

Bieg inaugurujący oficjalne otwarcie ścieżki pieszo-biegowej na Partynicach „Trenuj na wyścigach” – z udziałem Prezydenta Wrocławia – Jacka Sutryka

13:00

Przejażdżki bryczkami po torze - do godz. 14:00

13:00

Pony games, jeździeckie konkurencje zręcznościowe z przeszkodami - do godz. 14:30

14:30

Apolinarski Group - pokaz konny (dżygitówka)

14:50

Pokaz woltyżerki

15:00

Przegląd ras końskich (zaprzęgi, pokazy pod siodłem, pokazy w ręku) do godz. 16:30

10:00 – 17:00, stoiska partnerów dnia: Kolejkowo, Kopalnia Złoty Stok, Bardo – symulator spływów pontonowych, Fitness Academy, Poczta Polska, Zamek Kliczków

Zawody Konnych Służb Mundurowych, 9:00 – 12:30

Odbędą się na czworobokach, przy trybunach toru wyścigowego. Nietypowe przeszkody pokonywane przez pary patrolowe, oraz indywidualnie, stanowią ciekawe widowisko. Lista przeszkód do pokonania podczas zawodów: przeszkody tunel z dymem, podesty różnego rodzaju, transport zatrzymanego, przejście przez mur, płonąca przeszkoda,,szereg skokowy, terenowe przeszkody, przepychanie i zaparkowanie kubła, strzelanie z konia, agresywny tłum

Odsłonięcie rzeźby “Konie wojny”, 11:45

Projekt “Konie wojny” ma na celu przypominanie tragicznego losu koni, których na obu wojnach światowych zginęło ponad 10 milionów. O godz. 11:45 odsłonimy rzeźbę wrocławskiego artysty poświęconą tragicznie zmarłym koniom.

Inauguracja ścieżki pieszo-biegowej, 12:00

Zapraszamy mieszkańców Wrocławia i okolic do wzięcia udziału w biegu oraz marszu nordic walking na dystansie 5 km oficjalnie inaugurującym otwarcie ścieżki pieszo-biegowej wokół toru wyścigowego. Zapraszamy również dzieci, które tuż po oficjalnym otwarciu będą mogły przetestować ścieżkę na dystansie 300 m zarówno biegnąc, maszerując z kijami czy jadąc rowerkiem.
Bieg inaugurujący otwarcie ścieżki pieszo-biegowej odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia – Jacka Sutryka.
Współorganizatorem biegu jest Stowarzyszenie FAN
Formularz zapisu

Pony games, 13:00
Jeździeckie konkurencje zręcznościowe z przeszkodami, dla dzieci i rodzin.
Zawody na torze przeszkód z kucami prowadzonymi w ręku, z kucami dosiadanymi przez młodych jeźdźców oraz konkurencje rodzinne.

Pokaz konny w wykonaniu Apolinarski Group, 14:30

Dżygitówka to sztuka jazdy konnej o charakterze akrobatycznym. Jej rodowód wywodzi się z Kaukazu. Tak właśnie jeździli niegdyś Kozacy; stąd też inaczej zwie się ją woltyżem kozackim. Kozacy wykorzystywali te umiejętności podczas walk. Dziś sztuka ta wzbudza wielkie emocje wśród publiczności, a także jakby przenosi nas w czasie i pomaga przywołać historię tak nam odległą.

Przegląd ras końskich, 15:00 – 16:30

W specjalnie przygotowanych prezentacjach (zaprzęgi, pokazy pod siodłem oraz w ręku) pokażemy Wam kilkanaście ras końskich, zobaczycie m.in.  najwspanialsze w Polsce ogiery: andaluzyjski, arabo-fryzyjski, clydesdale, polski zimnokrwisty i quarter horse. Przygotowaliśmy dla Was również bardzo widowiskowy punkt programu – siła uciągu, przekonamy się czy grupa futbolistów amerykańskich jest silniejsza od konia;)

Stoiska partnerów dnia, 10:00 – 17:00

Kolejkowo

Podczas eventu, rozłożona zostaje makieta (400×200) przedstawiająca świat w miniaturze w skali 1:22,5
Wystawa zawiera dużo drobnych detali oraz poruszające się elementy, co przykuwa oko każdego widza.
Dla zwiedzających organizujemy zagadki związane z cudownym światem w miniaturze, za które nagradzamy upominkiem. Dla najmłodszych organizujemy warsztaty modelarskie, podczas których dzieci wykonują papierowe kamienice. Uczestnicy wycinają, przyklejają, malują, a na końcu, swoją pracę, wraz z dyplomem modelarza zabierają do domu.

Zamek Kliczków

Zamek Kliczków Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe mieści się w całkowicie odrestaurowanym zamku, w którego wnętrzach podziwiać można elementy z epoki, doskonale komponujące się z nowoczesnymi udogodnieniami.
W pięknej okolicy hotelu można spacerować, zbierać grzyby i jeździć konno, a także wypożyczyć rower w hotelu i wybrać się do dalszych zakątków. Po powrocie do hotelu będą Państwo mogli zafundować sobie jeden z wielu zabiegów kosmetycznych i terapeutycznych w spa lub popływać w cudownym basenie.
W zamku znajduje się także doskonała restauracja składająca się z 3 pięknych sal oraz kawiarnia, która latem oferuje stoliki również na dziedzińcu.

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl