Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Wstęp wolny

Zawody, konkursy, pokazy, prezentacje i wiele innych atrakcji związanych z rekreacją jeździecką, od 9:00 do 17:00 na Partynicach

7 września Świętem Rekreacji Jeździeckiej rozpoczynamy największe konne wydarzenie tego sezonu na Partynicach - Europejski Festiwal Konny, który odbędzie się w terminie 7-15 września. W programie dnia m.in. zawody służb mundurowych, oficjalna inauguracja ścieżki pieszo-biegowej z udziałem prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, przegląd ras końskich, przejażdżki bryczkami po torze i wiele więcej. Zapraszamy - wstęp wolny

Program

09:00

IV Międzynarodowe Zawody Konnych Służb Mundurowych o Szablę Prezydenta Wrocławia - do godz. 12:30

11:45

Uroczyste odsłonięcie rzeźby „Konie wojny”

12:00

Bieg inaugurujący oficjalne otwarcie ścieżki pieszo-biegowej na Partynicach „Trenuj na wyścigach” – z udziałem Prezydenta Wrocławia – Jacka Sutryka

13:00

Przejażdżki bryczkami po torze - do godz. 14:00

13:00

Pony games, jeździeckie konkurencje zręcznościowe z przeszkodami - do godz. 14:30

14:30

Apolinarski Group - pokaz konny (dżygitówka)

14:50

Pokaz woltyżerki

15:00

Przegląd ras końskich (zaprzęgi, pokazy pod siodłem, pokazy w ręku) do godz. 16:30

10:00 – 17:00, stoiska partnerów dnia: Kolejkowo, Kopalnia Złoty Stok, Bardo – symulator spływów pontonowych, Fitness Academy, Poczta Polska, Zamek Kliczków

Zawody Konnych Służb Mundurowych, 9:00 – 12:30

Odbędą się na czworobokach, przy trybunach toru wyścigowego. Nietypowe przeszkody pokonywane przez pary patrolowe, oraz indywidualnie, stanowią ciekawe widowisko. Lista przeszkód do pokonania podczas zawodów: przeszkody tunel z dymem, podesty różnego rodzaju, transport zatrzymanego, przejście przez mur, płonąca przeszkoda,,szereg skokowy, terenowe przeszkody, przepychanie i zaparkowanie kubła, strzelanie z konia, agresywny tłum

Odsłonięcie rzeźby „Konie wojny”, 11:45

Projekt „Konie wojny” ma na celu przypominanie tragicznego losu koni, których na obu wojnach światowych zginęło ponad 10 milionów. O godz. 11:45 odsłonimy rzeźbę wrocławskiego artysty poświęconą tragicznie zmarłym koniom.

Inauguracja ścieżki pieszo-biegowej, 12:00

Zapraszamy mieszkańców Wrocławia i okolic do wzięcia udziału w biegu oraz marszu nordic walking na dystansie 5 km oficjalnie inaugurującym otwarcie ścieżki pieszo-biegowej wokół toru wyścigowego. Zapraszamy również dzieci, które tuż po oficjalnym otwarciu będą mogły przetestować ścieżkę na dystansie 300 m zarówno biegnąc, maszerując z kijami czy jadąc rowerkiem.
Bieg inaugurujący otwarcie ścieżki pieszo-biegowej odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia – Jacka Sutryka.
Współorganizatorem biegu jest Stowarzyszenie FAN
Formularz zapisu

Pony games, 13:00
Jeździeckie konkurencje zręcznościowe z przeszkodami, dla dzieci i rodzin.
Zawody na torze przeszkód z kucami prowadzonymi w ręku, z kucami dosiadanymi przez młodych jeźdźców oraz konkurencje rodzinne.

Pokaz konny w wykonaniu Apolinarski Group, 14:30

Dżygitówka to sztuka jazdy konnej o charakterze akrobatycznym. Jej rodowód wywodzi się z Kaukazu. Tak właśnie jeździli niegdyś Kozacy; stąd też inaczej zwie się ją woltyżem kozackim. Kozacy wykorzystywali te umiejętności podczas walk. Dziś sztuka ta wzbudza wielkie emocje wśród publiczności, a także jakby przenosi nas w czasie i pomaga przywołać historię tak nam odległą.

Przegląd ras końskich, 15:00 – 16:30

W specjalnie przygotowanych prezentacjach (zaprzęgi, pokazy pod siodłem oraz w ręku) pokażemy Wam kilkanaście ras końskich, zobaczycie m.in.  najwspanialsze w Polsce ogiery: andaluzyjski, arabo-fryzyjski, clydesdale, polski zimnokrwisty i quarter horse. Przygotowaliśmy dla Was również bardzo widowiskowy punkt programu – siła uciągu, przekonamy się czy grupa futbolistów amerykańskich jest silniejsza od konia;)

Stoiska partnerów dnia, 10:00 – 17:00

Kolejkowo

Podczas eventu, rozłożona zostaje makieta (400×200) przedstawiająca świat w miniaturze w skali 1:22,5
Wystawa zawiera dużo drobnych detali oraz poruszające się elementy, co przykuwa oko każdego widza.
Dla zwiedzających organizujemy zagadki związane z cudownym światem w miniaturze, za które nagradzamy upominkiem. Dla najmłodszych organizujemy warsztaty modelarskie, podczas których dzieci wykonują papierowe kamienice. Uczestnicy wycinają, przyklejają, malują, a na końcu, swoją pracę, wraz z dyplomem modelarza zabierają do domu.

Zamek Kliczków

Zamek Kliczków Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe mieści się w całkowicie odrestaurowanym zamku, w którego wnętrzach podziwiać można elementy z epoki, doskonale komponujące się z nowoczesnymi udogodnieniami.
W pięknej okolicy hotelu można spacerować, zbierać grzyby i jeździć konno, a także wypożyczyć rower w hotelu i wybrać się do dalszych zakątków. Po powrocie do hotelu będą Państwo mogli zafundować sobie jeden z wielu zabiegów kosmetycznych i terapeutycznych w spa lub popływać w cudownym basenie.
W zamku znajduje się także doskonała restauracja składająca się z 3 pięknych sal oraz kawiarnia, która latem oferuje stoliki również na dziedzińcu.

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku „Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku „Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Gdybyście przyjechali do nas rowerami – tak, mamy stojaki na rowery.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl