Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Międzynarodowe Zawody Working Equitation

Ze specjalną klasą bez ogłowia

Wstęp wolny

Od 25 do 27 czerwca na wrocławskich Partynicach odbędą się II Międzynarodowe Zawody Working Equitation ! W tym roku w wyjątkowej obsadzie – niemal 70 startujących, w tym aż 8 koni klasy Masters !!! Będzie na co popatrzeć. Zawodnicy zmierzą się w trzech konkurencjach – teście ujeżdżenia, teście zręczności oraz bardzo emocjonującym teście szybkości !

Working Equitation
Istnieją cztery podstawowe poziomy zaawansowania przy czym każdy kraj ma swoje odrębne regulaminy. Wyróżniającą cechą, na którą warto zwrócić uwagę jest to, że na poziomie zaawansowanym jeździec musi prowadzić konia tylko jedną ręką.

Zawody mogą być rozgrywane indywidualnie lub drużynowo i są podzielone na trzy lub cztery części, w następującej kolejności:
Ujeżdżenie (Dressage Test), w którym koń i jeździec wykonują obowiązkowe manewry w określonym czasie.
Próba zręczności (Maneability) to próba, w której konie muszą pokonywać przeszkody podobne do tych, które mogą pojawić się podczas jazdy terenowej, takie jak mosty i bramy.
Tor przeszkód ma na celu pokazanie współpracy konia z jeźdźcem, oceniany jest tu głównie styl jazdy.
Test szybkości (Speed Test), to próba w której te same przeszkody pokonuje się jak najszybciej.

Working Equitation stała się sportem wyczynowym w 1996 roku, a pierwsze mistrzostwa Europy odbyły się we Włoszech w tym samym roku. Working Equitation jest uznawana za sport w wielu krajach, głównie w Ameryce Południowej i Europie, gdzie istnieje najwięcej klubów i stowarzyszeń.
Working Equitation istnieje także w Ameryce Północnej, Australii oraz Nowej Zelandii.
Sport ten łączy w wyjątkowy sposób konia i jeźdźca oraz ich umiejętność manewrowania pomiędzy przeszkodami, a razem jako para sprawdzają swoje umiejętności współzawodnicząc z innymi parami.

Zapraszamy!
Program zawodów już niedługo na stronie www.workingequitation.pl

 

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl