Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Międzynarodowe Zawody w Jeździe Bez Ogłowia ENERGYS

Wstęp wolny

Mistrzostwa odbędą się na terenie dużej hali jeździeckiej WTWK-Partynice

Międzynarodowe Mistrzostwa  w Jeździe bez Ogłowia Energys pod patronatem Euro Equus 8-10 września 2023

To impreza jedyna w swoim rodzaju. Rozgrywana tylko w Polsce, a dokładnie  w halach toru wyścigów konnych w Wrocławiu, od roku 2014. Jej naczelna idea to promowanie nowoczesnego jeździectwa opartego o relacje z końmi, a nie brutalny przymus. Udowadniamy na niej, że konie bez wędzideł i munsztuków  mogą pięknie skakać, wykonywać program ujeżdżeniowy i pokonywać w szybkim tempie tor przeszkód.

Te zawody łączą nurt jeździectwa naturalnego ze szkołami klasycznymi.  Startują w nich amatorzy i zawodowcy różnych dyscyplin sportu jeździeckiego. Ponieważ konkurencja jest  jednak specyficzna, mają oni wszyscy zbliżone szanse na zwycięstwa.

Zawody rozgrywane są w trzech dyscyplinach:

  • Ujeżdżenie
  • Skoki
  • Liberty Trial

Panuje na nich fantastyczna atmosfera. Trybuny zawsze są pełne, a wrześniową pogoda zwykle słoneczna. Zawodom towarzyszą znakomite pokazy konne.

Patronat nad mistrzostwami ma Euro Equus, związek miast europejskich  promujących się poprzez kulturowe dziedzictwo konne: Jerez de La Frontera – Hiszpania, Golega – Portugalia, Saumur – Francja, Waregem – Belgia, Pardubice – Czechy i Wrocław – Polska.

Osobiście wierzę, że takich zawodów będzie coraz więcej na świecie, bo nowoczesna publiczność nie chce oglądać zachowań przemocowych.

Serdecznie zapraszam do Wrocławia.

 

Jerzy Sawka
Dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice.

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

Z Dworca Głównego lub Autobusowego: autobus 113 (przystanek Wrocław Partynice)
Z centrum (Pl. Jana Pawła II): autobusy 127 i 144  (przystanek: rondo Św. Ojca Pio)
Z pętli Krzyki autobus 612

Tramwajem

tramwaje nr 7 i 17 do przystanku ul. Przyjaźni, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku Wrocław Partynice.

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Gdybyście przyjechali do nas rowerami – tak, mamy stojaki na rowery.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl