Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Międzynarodowe Zawody w Jeździe Bez Ogłowia ENERGYS

Wstęp wolny

Mistrzostwa odbędą się na terenie dużej hali jeździeckiej WTWK-Partynice Wstęp wolny

Międzynarodowe Mistrzostwa  w Jeździe bez Ogłowia Energys 8-10 września 2023

 

PROGRAM GODZINOWY ZAWODÓW

Blisko 50 zawodników z Polski, Czech i Holandii w weekend 8-10 września będzie rywalizować podczas Międzynarodowych Mistrzostw w Jeździe Bez Ogłowia.
Program zakłada rozegranie tradycyjnych dyscyplin jeździeckich w niekonwencjonalny sposób tzn. bez ogłowia. Zawodnicy do kierowania końmi i zadawania określonych chodów będą mieli do dyspozycji tylko swój dosiad, jedyne dodatkowe wyposażenie na jakie zezwala regulamin, oprócz siodła, to linka na szyi konia, tzw. kordeo.

To impreza jedyna w swoim rodzaju. Rozgrywana tylko w Polsce, a dokładnie  w halach toru wyścigów konnych w Wrocławiu, od roku 2014. Jej naczelna idea to promowanie nowoczesnego jeździectwa opartego o relacje z końmi, a nie brutalny przymusmówi Jerzy Sawka, dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice.

W tym roku do udziału w zawodach zgłosiła się rekordowa liczba uczestników: 49 zawodników, 44 konie, w tym zmiksowane 51 zgłoszonych par koń-jeździec. Do programu zawodów łącznie zgłoszono 60 przejazdów w trzech konkurencjach: ujeżdżenie, skoki, liberty trial.

Zawodnicy przyjechali do Wrocławia z całego kraju (m.in.: z woj. pomorskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego i oczywiście z dolnośląskiego). Najmłodszy jeździec ma 12 lat, najstarszy 53 lata. U zgłoszonych koni te proporcje wyglądają następująco, najmłodszy koń liczy sobie 5 lat, najstarszy – 19.

Te zawody łączą nurt jeździectwa naturalnego ze szkołami klasycznymi.  Startują w nich amatorzy i zawodowcy różnych dyscyplin sportu jeździeckiego. Ponieważ konkurencja jest  jednak specyficzna, mają oni wszyscy zbliżone szanse na zwycięstwa.

Wśród dyscyplin zobaczymy przede wszystkim utworzoną specjalnie na Mistrzostwa w Jeździe Bez Ogłowia – LIBERTY TRAILmówi Anna Skrzypek, koordynatorka zawodów. Będzie to bardzo dynamiczna i widowiskowa konkurencja składająca się z toru przeszkód, który zawodnicy będą pokonywać na czas. Znajdą się tam przeszkody znane jeźdźcom na co dzień zajmującym się stylem western, skokami przez przeszkody oraz ujeżdżeniem

 

Międzynarodowe Mistrzostwa w Jeździe Bez Ogłowia ENERGYS
8-10 września, godz. 9:00 – 18:00
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice
Ul. Zwycięska 2
Zawody odbędą się w hali jeździeckiej
Wstęp wolny

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl