Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych wraz z Polskim Związkiem Hodowców Koni zapraszają na kwalifikacje ogierów rasy śląskiej, które odbędą się na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice w dniach 10-11 sierpnia 2020 roku.

Dzień I
– godz. 7:00-11:00 – zwózka ogierów, kontrola szczepień w paszporcie hodowlanym przez lekarza weterynarii w trakcie wjazdu na teren obiektu pojazdu transportującego konie – koperty tuż za bramą wjazdową
– od godz. 9:00 – badanie weterynaryjne ogólnego stanu zdrowia – u każdego ogiera w boksie
– godz. 10:00 – obowiązkowa odprawa z właścicielami ogierów przed stajniami
– godz. 11:00 – identyfikacja przez komisję i zmierzenie ogiera (trzy podstawowe wymiary) w korytarzu małej stajni – kolejność ogierów dowolna, ogiera należy przedstawić z paszportem, po zakończeniu badania przez lekarza weterynarii
– godz. 14:00 – ocena ruchu i postawy kończyn na twardej nawierzchni – na krótkiej ścianie pod halą
– po zakończeniu oceny – odprawa przed II dniem i przejście trasy przemarszu ogierów na rozprężalnię i plac pokazowy
Dzień II
– godz. 9:00 – prezentacja ogierów w ręku na placu pokazowym – ogiery prezentowane będą stawkami według rodów, a następnie oceniane będą przez komisję sędziowską na płycie w pozycji „stój” oraz w ruchu (stęp, kłus) natrójkącie. Wyniki kwalifikacji podawane będą do publicznej wiadomości po zakończeniu oceny każdej stawki.

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku „Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku „Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Gdybyście przyjechali do nas rowerami – tak, mamy stojaki na rowery.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl