Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Kwalifikacja ogierów rasy śląskiej

Wstęp wolny

15 lipca - teren przed stajniami gościnnymi 16 lipca - czworobok przed trybuną

Już za moment, na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice odbędzie się kwalifikacja do polowej próby zaprzęgowej ogierów rasy śląskiej. Jest to jeden z etapów selekcji koni, który otwiera ,,furtkę” do uzyskania w przyszłości prawa wpisu do księgi stadnej i możliwości dożywotniego użytkowania w rozrodzie. Przedstawione konie na kwalifikacji muszą być pozytywnie ocenione przez Komisję Oceny na każdym etapie (pomiary, ocena na twardej nawierzchni, która daje możliwość sprawdzenia postawy kończyn i ocena bonitacyjna- podczas niej możemy ocenić ruch konia), a następnie odbyć polowy trening w celu sprawdzenia poziomu wytrenowania i przydatności do konkurencji powożenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków rasy !

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl