Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Klinika skokowa z Susan Kjaergaard

Podczas kliniki, Susan pokaże świat skoków przez przeszkody w holistycznym wymiarze. Jej warsztat i metody są owocem życiowych doświadczeń i drogi jaką przeszła – od pasjonatki jeździectwa, poprzez reprezentowanie Danii na zawodach Międzynarodowych, dotarcie do najlepszej 80-tki FEI, aż do wypracowania systemu wymarzonej współpracy z koniem, która polega na wzajemnym szacunku i po prostu radości z porozumienia w harmonii.

Zapraszam miłośników koni na pierwszą klinikę skokową z Susan Kjaergaard organizowaną przez Sassebi.

Susan Kjaergaard, dała się poznać polskiej publiczności podczas pierwszej konferencji PZJ “Partnerstwo na medal” w styczniu tego roku w Poznaniu. Sposób wykładania Susan i jej charyzma zostały bardzo wysoko ocenione przez uczestników Konferencji. Teraz Susan powraca do Polski, żeby poprowadzić praktyczne zajęcia z jeźdźcami podczas swojej autorskiej kliniki skokowej.

Podczas kliniki, Susan pokaże świat skoków przez przeszkody w holistycznym wymiarze. Jej warsztat i metody są owocem życiowych doświadczeń i drogi jaką przeszła – od pasjonatki jeździectwa, poprzez reprezentowanie Danii na zawodach Międzynarodowych, dotarcie do najlepszej 80-tki FEI, aż do wypracowania systemu wymarzonej współpracy z koniem, która polega na wzajemnym szacunku i po prostu radości z porozumienia w harmonii.
Susan przeprowadziła proces wyrwania się z kajdan stereotypowego podejścia do konia i rozwiązań treningowych. Potrafi swoją historią inspirować innych jeźdźców, by odważyli się na zmianę. Jej budująca postawa inspiruje i pozwala chronić innych przed znalezieniem się w pułapce, w której sama się kiedyś się znajdowała. Susan współpracuje ze znaną już dobrze w Polsce Rachael Draaisma, propagatorką wiedzy o sygnałach uspokajających i pracy węchowej z końmi.

Misją Susan jest pomaganie, edukowanie i wzmacnianie jeźdźców (szczególnie skokowych), aby mogli trenować i startować na swoich koniach w przyjazny i harmonijny sposób. Ważne jest dla niej by korzystać z udowodnionej naukowo wiedzy, by być jeszcze lepszym jeźdźcem i trenerem. Susan przywiązuje dużą wagę do przygotowania konia mentalnie na stres jaki spotka go w wymagającym środowisku zawodów. Prowadzi trening w taki sposób aby jeździec nauczył się być wsparciem dla swojego wierzchowca.

Klinika przeznaczona jest dla jeźdźców zarówno początkujących jak i zaawansowanych, którzy chcą wprowadzić do swojego treningu rozwiązania oparte na nauce i skoncentrowane na koniach. Podczas treningów będzie poświęcona uwaga równowadze jeźdźców i koni oraz prawidłowej biomechanice ruchu na wszystkich etapach pokonywania parkuru.

Treningi Susan skupiają się na 3 obszarach;
1) Zdolnościach psychicznych konia
2) Fizycznych zdolnościach konia
3) Zdolnościach psychicznych i fizycznych jeźdźca
Cała nauka Susan i jej filozofia wyjaśniona jest prostym, łatwym do zrozumienia językiem, wraz z ćwiczeniami zaprojektowanymi specjalnie dla każdego konia i jeźdźca podczas treningu.
Ta klinika będzie prawdziwą frajdą dla tych, którzy uwielbiają przygody skokowe na koniach. Polecamy dla wszystkich jeźdźców bez względu na poziom startów w zawodach.

Więcej o Trenerze:
Susan Kjærgård przez wiele lat była zawodniczką skoków przez przeszkody. Z powodzeniem startowała w wielu Mistrzostwach, Pucharach Świata i Pucharach Narodów dla duńskiej
drużyny narodowej i wspięła się do pierwszej 80 na liście światowego rankingu FEI. Pragnąc zmian i większego dobrostanu koni w społeczności jeździeckiej oraz poszukując nowych sposobów treningu i nauczania, szukała wiedzy poza tradycyjnymi źródłami i zanurzyła się głęboko w dziedzinę Equitation Science.
Susan opuściła parcoury wysokiego szczebla i spędziła około 20 lat na poznawaniu i nauczaniu teorii uczenia się i biomechaniki koni we wszystkich dyscyplinach. Dziś pomaga koniom po przejściach, z ograniczeniami fizycznymi lub psychicznymi, prowadzi konsultacje z jeźdźcami, pomagając im analizować i wdrażać strategie mające na celu poprawę zarówno wyników, jak i dobrostanu konia.
Susan prowadzi także organizację Blue Berry Hill, która działa na rzecz promowania wiedzy opartej na teorii uczenia się koni, w której koń staje się równym i szanowanym partnerem. Blue Berry Hill oferuje szkołę dla instruktorów jeździectwa z rocznym programem edukacyjnym, po którym następują obszerne egzaminy i dwuletni kurs trenerski, który łączy rozległe doświadczenie praktyczne Susan z wiedzą teoretyczną.
Susan współprowadzi również zajęcia z teorii uczenia się z Janne Winther Christensen na uniwersytecie w Aarhus, a także duński program edukacyjny “Bereiter”.
Nieustannie buduje pomost między nauką o jeździectwie a praktycznym zastosowaniem.

Harmonogram:
Sobota
8.00-9.00 Rejestracja
9.00-9.30 Otwarcie kliniki i wprowadzenie do pracy Susan
9:30-10:30 Para 1
10:30-11:00 Przerwa na herbatę
11:00-12:00 Para 2
12:00-13:00 Para 3
13:00-14:00 Obiad
14:00-15:00 Para 4
15:00-16:00 Para 5
16:00-16:30 Przerwa na herbatę
16:30-17:30 Para 6
17:30-18:00 Zakończenie

Niedziela
9:00-9:30 Podsumowanie dnia poprzedniego i wprowadzenie do dnia drugiego
9:30-10:30 Para 1
10:30-11:00 Przerwa na herbatę
11:00-12:00 Para 2
12:00-13:00 Para 3
13:00-14:00 Obiad
14:00-15:00 Para 4
15:00-16:00 Para 5
16:00-16:30 Przerwa na herbatę
16:30-17:30 Para 6
17:30-18:00 Zakończenie kliniki

Możliwe jest uczestnictwo w formie wolnego słuchacza oraz jeźdźca.
Klinika może przyjąć 6 par jeździec-koń.
Klinika będzie prowadzona w języku angielskim z symultanicznym tłumaczeniem.
W kabinie Anna Jelec oraz Anna Stępkowska

Cena zawiera:
– uczestnictwo w klinice,
– słuchawki do tłumaczenia symultanicznego
– poczęstunek
– obiady
– Dla uczestników z koniem dodatkowo boks, zaproszenie dla osoby towarzyszącej.

Cennik:
1300 zł- uczestnictwo z koniem
350 zł– wolny słuchacz
Promocja „Zapełniamy samochody”
300 zł/os przy zapisaniu i wniesieniu opłaty za czterech wolnych słuchaczy równocześnie
Zapisy dla SŁUCHACZY

UCZESTNIKÓW z końmi, prosimy o zgłaszanie się pod adresem mailowym na info@sassebi.pl w celu otrzymania dalszych informacji.
Partnerem wydarzenia jest Mind The Horse

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl