Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Kiermasz Ogrodniczy

edycja jesienna

Wstęp wolny

Wstęp wolny

Ci, którzy byli w poprzednich latach, już wiedzą, że Tor Wyścigów Konnych na Partynicach raz na jakiś czas przeobraża się w miejsce miłe wszystkim wielbicielom zieleni. W ostatni weekend września będzie podobnie, a to za sprawą siódmej edycji Kiermaszu Ogrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach”, który zaplanowany jest na weekend 23 –24 września br. Kto jeszcze nie był, a komu bliskie są sprawy i sprawki świata flory, powinien koniecznie odwiedzić to miejsce, to wydarzenie, a z pewnością nie pozostanie rozczarowany, zyskując kolejnych wiernych – ulistnionych lub iglastych - przyjaciół.

Drzewka i krzewy owocowe i ozdobne, byliny, trawy ozdobne, cebule kwiatowe, pnącza, krzewy róż, świeże zioła w doniczkach, wrzosy, sukulenty a nawet rośliny owadożerne – a wszystko to w wielu odmianach, znanych i lubianych oraz nierzadko zupełnie nowych i kolekcjonerskich – zaoferują producenci, którzy przyjadą specjalnie do Wrocławia z innych regionów kraju. To dla ducha, zaś dla ciała – wędliny robione według tradycyjnych, regionalnych receptur, miody z najlepszych pasiek, piwa z minibrowarów, sery z Podhala i z Podlasia, przyprawy i inne smakołyki.

Kilkudziesięciu wystawców z całej Polski, a w efekcie niespotykany wybór – nic tylko patrzeć, przebierać, wybierać. Takiego zielonego szaleństwa nie zapewnią nawet największe centra ogrodnicze. Nadarzy się doskonała okazja do rozmów z ogrodnikami, którzy znają swoje roślinki od maleństwa i potrafią na ich temat powiedzieć wszystko, poradzić, doradzić i nauczyć, a także spędzenia kilku chwil w przyjemnym klimacie i towarzystwie żywej zieleni.

Dlaczego jesień jest ważna i dobra – dla roślin, ich właścicieli – i dlaczego jesienne nasadzenia nie są gorsze, a nawet są lepsze od tych z pozostałych pór roku? Wrzesień, to drugi szczyt sezonu ogrodniczego, coraz bardziej popularny i ceniony. Znawcy tematu przekonują wręcz, że jesienne sadzenie dla wielu gatunków jest bardziej korzystne od wiosennego. Stabilna wilgotność gleby, optymalne temperatury, odpowiednia ilość światła sprawiają, że  posadzone w tym czasie rośliny doskonale adaptują się do nowych warunków. Mają dość czasu przed zimą, aby dobrze się ukorzenić i z początkiem wiosny rozpocząć intensywną wegetację.

Większość oferowanych na poszczególnych stoiskach sadzonek wystąpi w niespotykanie okazałym wyborze, zadowalając coraz bardziej wymagających miłośników działek, ogródków, balkonów czy domowych kolekcji. Zapowiada się interesująca różnorodność gatunków, odmian, pokrojów, kolorów, zapachów, jakich trudno doświadczyć w innych miejscach.

Dla zmotoryzowanych klientów przygotowano kilkaset bezpłatnych miejsc parkingowych.

 

Organizatorzy zapraszają:

  • w sobotę – 23 września – w godzinach od 9.00 do 18.00
  • oraz w niedzielę – 24 września – w godzinach od 9.00 do 17.00
  • teren Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych na Partynicach ul. Zwycięska 2

WSTĘP WOLNY

 

http://www.kiermaszogrodniczy.info/kiermasz_wroclaw

https://www.facebook.com/KiermaszOgrodniczyPartynice/

 

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl