Kiermasz ogrodniczy "Pamiętajcie o ogrodach" - Tor Partynice

Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Strona stosuje mechanizm plików „cookies” Dowiedz się więcej
Wstęp wolny

Kilkudziesięciu wystawców z całej Polski. Po raz trzeci kiermasz ogrodniczy na Partynicach.

Kiermasz Ogrodniczy "Pamiętajcie o ogrodach" to impreza handlowo-wystawiennicza, która po raz trzeci zagości na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych na Partynicach – gromadząc w jednym miejscu i czasie wielu wyspecjalizowanych ogrodników i szkółkarzy, producentów i importerów małej architektury ogrodowej, ceramiki, rękodzieła oraz innych firm związanych z ogrodnictwem, spędzaniem wolnego czasu i rekreacją.

Ci, którzy byli w poprzednich latach, już wiedzą, że Tor Wyścigów Konnych na Partynicach raz na jakiś czas przeobraża się w miejsce miłe wszystkim wielbicielom zieleni – roślin małych i dużych, kwitnących skromnie i spektakularnie, których wartością mogą być owoce, wygląd, kolor, pokrój, a czasami wszystko to naraz. Zanosi się, że i u schyłku tego lata będzie podobnie, a to za sprawą trzeciej edycji Kiermaszu Ogrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach”, który zaplanowany jest na weekend 5 – 6 września br. Kto jeszcze nie był, a komu bliskie są sprawy i sprawki świata flory, powinien koniecznie odwiedzić to miejsce, to wydarzenie, a z pewnością nie pozostanie  rozczarowany, zyskując kolejnych wiernych – ulistnionych  lub iglastych – przyjaciół.

Drzewka i krzewy owocowe i ozdobne, byliny, trawy ozdobne, cebule kwiatowe, pnącza, krzewy róż, świeże zioła w doniczkach, wrzosy, sukulenty a nawet rośliny owadożerne – a wszystko to w wielu odmianach, znanych i lubianych oraz nierzadko zupełnie nowych i kolekcjonerskich – zaoferują producenci, którzy przyjadą specjalnie do Wrocławia z innych regionów kraju. To dla ducha, zaś dla ciała – wędliny robione według tradycyjnych, regionalnych receptur w bogatym wyborze, miody z najlepszych pasiek, piwa z minibrowarów, sery z Podhala i z Podlasia, przyprawy i inne smakołyki.

Kilkudziesięciu wystawców z całej Polski, a w efekcie niespotykany wybór – nic tylko patrzeć, przebierać, wybierać, nacieszyć się i ucieszyć. Takiego zielonego szaleństwa nie zapewnią nawet największe centra ogrodnicze. Nadarzy się doskonała okazja do spędzenia kilku chwil w przyjemnym klimacie i towarzystwie żywej zieleni, radującej wszystkie zmysły.

Kiermasz ogrodniczy na Partynicach to impreza właściwie dla każdego – nie tylko dla właścicieli ogródków, działek czy większych form zagospodarowania zieleni, ale także dla wszystkich, którzy mają do dyspozycji taras, balkon, a nawet jedynie parapet. Każdy powinien znaleźć tutaj coś wymarzonego, ulubionego, podpatrzonego u sąsiadów czy znajomych, czym będzie mógł wzbogacić, upiększyć swój mały, domowy zielony zakątek.

Podczas imprezy będą respektowane wszystkie przepisy, ograniczenia i zalecenia wynikające z zagrożenia epidemią koronawirusa. Na terenie kiermaszu będzie obowiązywał limit liczby osób, które jednocześnie będą mogły w tym miejscu przebywać. Liczenie odbywać się będzie w punktach wejścia na teren kiermaszu. Będzie obowiązywał bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa, zaś przy wejściach i na wszystkich stanowiskach handlowych i usługowych do dyspozycji klientów będą pojemniki z płynem do odkażania rąk. Apelujemy do wszystkich o zachowanie obowiązującego dystansu społecznego.

Zapraszamy serdecznie
w sobotę – 5 września – w godzinach od 9.00 do 18.00
oraz w niedzielę – 6 września – w godzinach od 9.00 do 17.00
Wstęp wolny

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Autobusem

Z Dworca Głównego lub Autobusowego: autobus 113 (przystanek: Karkonoska Partynice)
Z Dworca Głównego lub Autobusowego: autobus 112 (przystanek: Wyścigowa)
Z Dworca Głównego (ul. Sucha) autobus 862
Z centrum (np.przystanek J.P.2) Autobus 127 (przystanek: Zwycięska)

Tramwajem

2, 6, 7 i 17 do pętli Krzyki, tam przesiadka w autobusy 113, 612, 852, 862, 872, 892 (przystanek Wrocław Partynice). Można też tramwajami 7 i 17 dojechać na przystanek „Przyjaźni” i stamtąd pieszo już dojść na teren Toru.

Szczegóły dojazdu polecamy również sprawdzić na niezawodnej aplikacji jakdojade.pl

Rowerem

Gdybyście przyjechali do nas rowerami – tak, mamy stojaki na rowery.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!