Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Kiermasz ogrodniczy

Pamiętajcie o ogrodach

27 – 28 kwietnia na Partynicach nastąpi OGRODNICZY POCZĄTEK WIOSNY! Kolejny raz, właśnie w kwietniu, Kiermasz Ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach” zagości na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych na Partynicach - ul. Zwycięska 2, a wraz z nim pojawi się tam kilkudziesięciu ogrodników z całej Polski ze swoimi starannie uprawianymi i pielęgnowanymi rozsadami warzyw, cebulkami kwiatowymi, roślinami rabatowymi i balkonowymi, różami, ozdobnymi pnączami, bylinami, trawami, krzewami i drzewkami ozdobnymi i owocowymi czy roślinami wodnymi i egzotycznymi.

Będą również kaktusy, storczyki i inne rośliny doniczkowe, świeże i pachnące zioła – prosto od producentów, ceramika i rękodzieło czy fontanny ogrodowe.
Kiermasz to także świetna sposobność do rozmów z ogrodnikami, którzy znają wszystkie tajemnice uprawianych przez siebie roślin i chętnie doradzą w jaki sposób o nie zadbać, gdzie posadzić, jak przyciąć, czy jak zaradzić chorobom i szkodnikom.
Znajdzie się też co nieco na stół i do spiżarni: miody, sery, chleby, chałwy, piwa z minibrowarów, wędliny, czy okazjonalne przekąski i słodycze.
Będzie to także świetna okazja do spędzenia kilku chwil w przyjemnym parkowym klimacie Partynic w towarzystwie żywej zieleni.
Zapraszamy wystawców oraz wszystkich miłośników zieleni z Wrocławia i całego Dolnego Śląska, którzy w tych dniach znajdą tu wszystko co potrzebne na działkę i do ogrodu, a także do ukwiecenia balkonu, czy tarasu – no i jeszcze, coś smakowitego do swoich spiżarni.
🟢 sobota – 27 kwietnia – w godzinach od 9.00 do 18.00
🟢 niedziela – 28 kwietnia – w godzinach od 9.00 do 17.00
🍀 Wstęp wolny 🍀
🅿️ Bezpłatny parking
📧 biuro@kiermaszogrodniczy.info

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl