Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

III Międzynarodowe Zawody Working Equitation

Wstęp wolny

Wydarzenie odbywa się na dużej hali jeździeckiej - wstęp wolny

W dniach 9-12 czerwca na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigowego Partynice odbędą się największe w Polsce zawody Working Equitation. Będzie to już trzecia edycja międzynarodowych zawodów Wroclove International Working Equitation Competition.

Spodziewamy się około 70 zawodników, w tym 15 z zagranicy. Rozegrane zostaną wszystkie klasy, w tym najtrudniejsza Masters oraz unikalna w skali świata klasa Working Equitation Bez Ogłowia (BO), w której zawodnicy startują tylko na cordeo.

Sędzią główną będzie sędzina międzynarodowa Nicola Danner z Niemiec.

Working Equitation to obecnie najszybciej rozwijająca się dyscyplina jeździecka na świecie, wywodząca się z Francji i Portugalii. Polega na zaprezentowaniu umiejętności konia przydatnych do pracy w terenie, przy jednoczesnym zachowaniu prawidłowej pracy ujeżdżeniowej.
Zawody składają się z trzech elementów – testu ujeżdżenia, zbliżonego do klasycznego ujeżdżenia tylko bardziej nastawionego na manewry wykonywane przy pracy. Drugiego dnia rozgrywany jest zwykle test zręczności, polegający na pokonywaniu przeszkód gimnastycznych (np. slalom czy ósemka) lub terenowych (takich jak mostek, bramka, skok) na styl. Ocenia się tu spokój, podporządkowanie i ułożenie konia. Ostatnim testem jest test szybkości, gdzie te same przeszkody pokonywane są na czas. Working Equitation jest bardzo widowiskowe i dostępne dla jeźdźców i koni na każdym poziomie zaawansowania. Serdecznie zapraszamy na nasze zawody.

Wstęp jest wolny, a szczegółowy program można znaleźć na naszych profilach na Facebooku oraz Instagramie, a także na naszej stronie internetowej www.workingequitation.pl

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl