Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

I Międzynarodowe Zawody Working Equitation w Polsce

Wstęp wolny

Limit osób na trybunach wynosi 210 miejsc. Aby uczestniczyć w wydarzeniu należy pobrać bezpłatną wejściówkę - przycisk poniżej.

Zawody Międzynarodowe we Wrocławiu są pierwszą tak dużą imprezą jeździecką dla wielbicieli dyscypliny Working Equitation w Polsce. Rozpoczną się dwudniowym szkoleniem  z jednymi z najlepszych jeźdźców Portugalii.

Szkolenie odbędzie się w dniach 17-18 września, a poprowadzą je:

Goncalo Soarez  – profesor Królewskiej Szkoły Jazdy Konnej w Lizbonie, obecnie stacjonujący w Polsce – klinika będzie skoncentrowana na elementach ujeżdżeniowych (Dressage Test) oraz
David Oliveira – Mistrz Świata i wielokrotny medalista Working Equitation – szkolenie  będzie skupiać się na elementach testu zręczności (Ease of Handling/ Maneability test) oraz szybkości (Speed Test).

19 września (sobota)  o godz. 8:00 zawodnicy Working Equitation (WE) rozpoczną rywalizację od pierwszej z trzech części, które składają się na konkurencję WE tj. od testów ujeżdżenia, w którym koń i jeździec wykonują obowiązkowe manewry w określonym czasie. W tej konkurencji przewidziano również rywalizację w specjalnej klasie, jazdy bez ogłowia –  jeździec ma do dyspozycji tylko sznurek (cordeo) zawiązany na końskiej szyi.
W drugiej części dnia na parkurze pojawią się Goncalo Soares z Davidem Oliveirą ze specjalnymi pokazami. Natomiast sobotnie popołudnie będzie należało do najmłodszych adeptów sztuki  jeździeckiej, które wystąpią testach zręczności:
– kategoria Lead Rein : dzieci siedząc na koniu prowadzonym za uzdę przez opiekuna lub instruktora wykonują kilka przeszkód
– kategoria L : test zręczności polegający na przejechaniu zestawu przeszkód terenowych i zręcznościowych.

W niedzielę 20 września zostaną rozegrane dwie pozostałe, niezwykle widowiskowe części konkurencji WE tj. testy zręczności i testy szybkości. Dzień rozpocznie się testami zręczności – to próba, w której konie muszą pokonywać przeszkody podobne do tych, które mogą pojawić się podczas jazdy terenowej, takie jak mosty i bramy. Tor przeszkód ma na celu pokazanie współpracy konia z jeźdźcem, oceniany jest tu głównie styl jazdy.
Po przebudowie toru obejrzymy przejazdy zawodników w testach szybkości, czyli jak najszybszym pokonaniu toru przeszkód.

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

Wydarzenie odbywa się na terenie hal jeździeckich

19.09.2020 sobota
8:00 do 13:00 test ujeżdżenia
13:00 do 14:00 przebudowa parkuru
14:00 do 18:20
Pokaz – Goncalo Soares / David Oliveira
lead rein – dzieci z rodzicami w ręku
klasa l – test zręczności
Wstęp wolny

20.09.2020 niedziela
8:00 do 13:00 test zręczności
13:00 do 14:00 przebudowa parkuru
14:20 do 16:20 test szybkości
Wstęp wolny

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl