Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

I Międzynarodowe Zawody Working Equitation w Polsce

Wstęp wolny

Limit osób na trybunach wynosi 210 miejsc. Aby uczestniczyć w wydarzeniu należy pobrać bezpłatną wejściówkę - przycisk poniżej.

Zawody Międzynarodowe we Wrocławiu są pierwszą tak dużą imprezą jeździecką dla wielbicieli dyscypliny Working Equitation w Polsce. Rozpoczną się dwudniowym szkoleniem  z jednymi z najlepszych jeźdźców Portugalii.

Szkolenie odbędzie się w dniach 17-18 września, a poprowadzą je:

Goncalo Soarez  – profesor Królewskiej Szkoły Jazdy Konnej w Lizbonie, obecnie stacjonujący w Polsce – klinika będzie skoncentrowana na elementach ujeżdżeniowych (Dressage Test) oraz
David Oliveira – Mistrz Świata i wielokrotny medalista Working Equitation – szkolenie  będzie skupiać się na elementach testu zręczności (Ease of Handling/ Maneability test) oraz szybkości (Speed Test).

19 września (sobota)  o godz. 8:00 zawodnicy Working Equitation (WE) rozpoczną rywalizację od pierwszej z trzech części, które składają się na konkurencję WE tj. od testów ujeżdżenia, w którym koń i jeździec wykonują obowiązkowe manewry w określonym czasie. W tej konkurencji przewidziano również rywalizację w specjalnej klasie, jazdy bez ogłowia –  jeździec ma do dyspozycji tylko sznurek (cordeo) zawiązany na końskiej szyi.
W drugiej części dnia na parkurze pojawią się Goncalo Soares z Davidem Oliveirą ze specjalnymi pokazami. Natomiast sobotnie popołudnie będzie należało do najmłodszych adeptów sztuki  jeździeckiej, które wystąpią testach zręczności:
– kategoria Lead Rein : dzieci siedząc na koniu prowadzonym za uzdę przez opiekuna lub instruktora wykonują kilka przeszkód
– kategoria L : test zręczności polegający na przejechaniu zestawu przeszkód terenowych i zręcznościowych.

W niedzielę 20 września zostaną rozegrane dwie pozostałe, niezwykle widowiskowe części konkurencji WE tj. testy zręczności i testy szybkości. Dzień rozpocznie się testami zręczności – to próba, w której konie muszą pokonywać przeszkody podobne do tych, które mogą pojawić się podczas jazdy terenowej, takie jak mosty i bramy. Tor przeszkód ma na celu pokazanie współpracy konia z jeźdźcem, oceniany jest tu głównie styl jazdy.
Po przebudowie toru obejrzymy przejazdy zawodników w testach szybkości, czyli jak najszybszym pokonaniu toru przeszkód.

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

Wydarzenie odbywa się na terenie hal jeździeckich

19.09.2020 sobota
8:00 do 13:00 test ujeżdżenia
13:00 do 14:00 przebudowa parkuru
14:00 do 18:20
Pokaz – Goncalo Soares / David Oliveira
lead rein – dzieci z rodzicami w ręku
klasa l – test zręczności
Wstęp wolny

20.09.2020 niedziela
8:00 do 13:00 test zręczności
13:00 do 14:00 przebudowa parkuru
14:20 do 16:20 test szybkości
Wstęp wolny

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku „Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku „Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Gdybyście przyjechali do nas rowerami – tak, mamy stojaki na rowery.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl