Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Jedyne takie ferie w mieście !

W związku z dużym zainteresowaniem feriami, niestety nie ma już wolnych miejsc

Program

jazda konna

woltyżerka

lekcje o koniu

zajęcia w stajni

zajęcia z psami

gry i zabawy

zajęcia z pierwszej pomocy

warsztaty ekologiczne

zajęcia plastyczne

śniadania i obiady

Podczas pięciodniowych turnusów uczestnicy poznają codzienne życie stajni, nauczą się czyścić oraz siodłać konie a także poznają podstawy jeździectwa. Codzienne jazdy konne wzbogacone są o zajęcia z woltyżerki, które poprawiają koordynację ruchową i ogólną sprawność fizyczną. Oprócz zajęć w stajni i jazd, dzieci podczas lekcji o koniu dowiadują się wielu ciekawostek na temat ras, budowy anatomicznej i zachowania tych zwierząt, np. jak konie widzą lub co pokazują za pomocą ruchu uszu.

Konie to nie jedyne zwierzęta, z którymi dzieci będą miały styczność podczas ferii. Zaplanowaliśmy również zajęcia z psami, które poprowadzi behawiorysta zwierzęcy. Podczas warsztatów dzieci nauczą się rozpoznawać potrzeby i zachowania psów, rozumieć tzw. „psi język”. Poznają techniki odpowiedniego zachowania w obecności obcych psów lub w trudnych sytuacjach, np. w przypadku spotkania z agresywnym psem.

Dzieci będą uczestniczyły także w zajęciach pierwszej pomocy. Nauczą się podczas nich podstaw pierwszej pomocy oraz jak postepować w sytuacjach niebezpiecznych. Przećwiczą resuscytację na specjalnych fantomach oraz dowiedzą się jak zachować się gdy ktoś potrzebuje pomocy.

Po raz pierwszy w programie znajdą się także warsztaty ekologiczne, podczas których będą poruszane tematy dotyczące edukacji ekologicznej i ochrony środowiska. Zajęcia mają na celu podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych poprzez promowanie zasad zrównoważonego rozwoju od najmłodszych lat.

Nie zabraknie też swobodnej, dziecięcej zabawy. W planach przewidziane gry i zabawy oraz zajęcia plastyczne.

 

Terminy:

1.turnus 10-14 lutego

2.turnus: 17-21 lutego

 

Cena: 650 zł za 1 turnus

przy zapisie na dwa turnusy zniżka 10% od całości

w każdym turnusie grupa będzie liczyła maksymalnie 30 dzieci

zapraszamy wszystkich bez względu na umiejętności jeździeckie

ZAPISY 

Warunki:

1.Wiek uczestnika od 7 (ukończony 7 rok życia) do 12 lat.

2.Wniesienie opłaty za uczestnictwo w półkoloniach.

3.Dostarczenie wypełnionej karty półkolonii na 7 dni przed rozpoczęciem turnusu.

4.W przypadku choroby i konieczności wycofania uczestnika z półkolonii dokonujemy zwrotu 80% opłaty w przypadku okazania zaświadczenia lekarskiego, przedłożonego najpóźniej w pierwszym dniu turnusu. W pozostałych przypadkach wniesiona wcześniej oplata nie podlega zwrotowi.

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku „Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku „Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Gdybyście przyjechali do nas rowerami – tak, mamy stojaki na rowery.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl